.

.

VariCore За Samsung Нови INR18650 30Q 18650 3000mAh литиум батерија За Електронска цигара Батерии

VariCore За Samsung Нови INR18650 30Q 18650 3000mAh литиум батерија За Електронска цигара Батерии

DEN 233.00 DEN 244.80

Количина на стоки
Достапно на барање


Батеријата Име : 18650 цилиндрични литиум-јон батерии Батерија Тип : INR18650-30 Q Батеријата Спецификации : 18 * 65 (mm) Батерија материјал : Литиум-јонска (li-ion Литиум-јонска батерија) батериски напон : 3.6 V внатрешниот отпор на батеријата : 26mw или помалку Оценет капацитет : 3000 m Ah Батерија струја : 15a континуирано крварење, моментален тековната може да се стави 25-30 A (Ана) Батерија Спецификации : празнење на струја, со високи перформанси. Батеријата Тежина : 48 g Типови на апликации : Електронски Цигари Електрични алатки, модел авиони, автомобили рамнотежа, се двоуми, електрични велосипеди, комуникации, медицинска и друга воена опрема. Полнење и празнење критериуми : повеќе од 500-1000 пати Полнење напон 4.2 V, испуштање отсечени напон од 2.5 V.
Почитувани купувачи : Здраво, Добредојдовте на вас! Ова е Liitokala и Vari Core две мулти-функција на Полначот на Aliexpress дистрибутер продавница! Производите се испратени директно во фабриката. Оригиналниот автентични за ставање во промет, со висок квалитет! Ние, исто така претставниците на големите брендови 18650 литиум батерии, 100% земјата на потекло на увозот : NCR18650 B, INR18650-25 RM, INR18650-30 Q, HG2, HE2, HE4, VTC4 и така натаму. Батерија 18650 стабилност е многу добар, широко се користат во главните електронски полиња. Добредојдовте најголемиот дел нарачки, ве молиме да бидат слободни да контакт со сервисот. Ние се чека за вашето барање 24 часа на ден.

Повеќе детали

боја:
1PCS Батерија, 2 ПАРЧИЊА Батеријата, 3PCS Батеријата, 4PCS Батеријата, 5PCS Батеријата, 6PCS Батеријата
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
INR18650 30Q
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Батеријата Број:
1-6
Бренд Име:
VariCore
Тип:
Li-Ion
Номиналниот Капацитет:
3000MAH
Големина:
18*65MM

Избор на купувачи