.

.

Дрвена Ротирачка Тапан Форма Sorter Играчки за Деца Боја Натпревар Игри на Децата на Раниот Развој на Играчки-Загатки

Дрвена Ротирачка Тапан Форма Sorter Играчки за Деца Боја Натпревар Игри на Децата на Раниот Развој на Играчки-Загатки

DEN 1247.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Дрвена Ротирачка Тапан Форма Sorter Играчки за Деца Боја Натпревар Игри на Децата на Раниот Развој на Играчки-Загатки
Главна Карактеристика : Помага учат боја, големина и форма признавање; поттикнува сортирање вештини, решавање проблеми и прирачник умешност Многу Забавна Дрвени Мушка Лавиринт Играчка, помага да се изгради математика вештина, броење, броеви, чува децата повеќе да се забавуваат и се фокусираше Помага во развивање на флексибилност на прстите, логично размислување, вештина и рака-око координација, За возраст од 2 години-12 години 13 Различни геометриски облик дупки (триаголник, круг, квадрат, ѕвезда и овална, итн) за да се практикуваат сортирање

Повеќе детали

Пол:
Унисекс
Возраст Опсег:
> 3 години
Број На Модел На:
Тркалање На Тапан
Материјал:
Дрво
Стил:
Геометриски Облик
Предупредување:
No
Загатка Стил:
3D Загатка

Избор на купувачи