.

.

FUWAYDA SONY CCD АВТОМОБИЛ ЗАДНИТЕ ВИДИТЕ ОБРАТНА Огледало на Сликата на КАМЕРАТА ЗА LAND ROVER FREELANDER/ ОТКРИТИЕТО 34/ RANGE ROVER Со Водич Линија

FUWAYDA SONY CCD АВТОМОБИЛ ЗАДНИТЕ ВИДИТЕ ОБРАТНА Огледало на Сликата на КАМЕРАТА ЗА LAND ROVER FREELANDER/ ОТКРИТИЕТО 34/ RANGE ROVER Со Водич Линија

DEN 785.00 DEN 1007.04

Количина на стоки
Достапно на барање


Производи Се Препорачува
Ова е нашата продавница линк : ( http : //www.aliexpress.com/store/404383 ) SONY CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD SONY CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : Land Rover Freelander 2 (2006-2011) Land Rover Discovery 3 (2004-2008) Land Rover Discovery 4 (2009-2012) Главни Карактеристики на Високо Јасно,Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластичен материјал.170 степен поглед агол,многу мали,и лесен за инсталирање.Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски,водоотпорен.Дизајниран според licese светлина дупка инсталирате. Сите што ви треба е екран и видео влезот на пристаништето.
PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу : Да се биде безбеден, ве молиме да обрнете внимание за да димензија слика пред да го купат. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте сигурни.Ве молиме љубезно ве молиме да бидете сигурни дека нашиот производ е големина е ист со вашиот автомобил' s табличка светлина, бидејќи таму може да има мала разлика, дури и за ист стил автомобил, но во друга земја. Оваа камера ќе го замени еден од табличка светла. Слика сензори : 1/4" Боја на SONY CCD Чип ТВ Систем : NTSC (PAL верзија треба да се бара) Минимум осветлување. AGC : Авто BLC : Автоматски Баланс на Белата боја : Автоматски Видео Боја : Шарени Ефективни Пиксели : 728x512 Резолуција : 520 TV линии (Нормално CMOS/CCD/CMD камерата е 420 TV Lines) Видео Излез : 1.0 Vp-p,75Ω Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S S/N сооднос : Подобро Од 48db Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 68 Операција Температура : -20°C+80°C RH95% Температура на Чување : -30°C+80°C Работна Сила (DCV) : 12 V Тековната потрошувачка : 90m A Max SONY CCD АВТОМОБИЛ КАМЕРА Пакет :
1 x Водоотпорен Автомобил Rear View Копија Камера SONY CCD
1 x 5 M видео кабел
1 X кабел за напојување
Инсталација Метод Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.

Повеќе детали

Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Материјал Тип:
ABS
Бренд Име:
FUWAYDA

Избор на купувачи