.

.

FUWAYDA Бесплатен Превозот SONY CCD Чип Сензор Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за ФОРД ФОКУС СЕДАН/C-MAX/MONDEO

FUWAYDA Бесплатен Превозот SONY CCD Чип Сензор Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за ФОРД ФОКУС СЕДАН/C-MAX/MONDEO

DEN 819.00 DEN 1050.24

Количина на стоки
Достапно на барање


Производи Се Препорачува
Ова е нашата продавница линк : ( )
Посебен Автомобил Задните видите Обратна Копија SONY CCD ЧИП Камера за ФОРД ФОКУС СЕДАН 3 C/C-MAX(2007-2009)/MONDEO(2000-2007) Ford Mondeo ( 2000-2007 ) измена потребни за mondeo ) Забелешка : Ако сте се купи оваа камера за Ford Mondeo ( 2000-2007), Мала модификација кон камерата ќе бидат потребни со цел да се направи тоа совршено се вклопуваат.
Ве молиме љубезно се земе предвид како што е подолу : Да се биде безбеден, ве Молиме да се забележи големината на сликата пред да го купат. Ве молиме контактирајте со нас, ако не сте запознаени со нашите производи.Бидете сигурни дека големината на нашиот производ како речиси ист како вашиот автомобил е табличка светлина. Во различни земји, дури и за истиот стил на автомобил на големината на табличка светлина може да биде различен. Оваа камера ќе го замени табличка светла.
Техника Параметар :
Слика сензори : 1/4" боја на sony CCD Чип
ТВ Систем : NTSC default (PAL верзија треба да се бара)
Минимална осветлување.
AGC : Автоматски
BLC : Автоматски
Баланс На Белата Боја : Автоматски
Видео Боја : Шарени
Ефективни Пиксели : 728x512
Резолуција : 520 TV линии (Нормално CMOS/CCD/CMD камерата е 420 TV Lines)
Видео Излез : 1.0 Vp-p,75?
Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S
S/N сооднос : Подобро Од 48db
Леќа Агол : 170 Степен
Водоотпорен Класа : Ip 68
Операција Температура : -20°C+80°C RH95%
Температура На Чување : -30°C+80°C
Работна Сила (DCV) : 12
Тековната потрошувачка : 90m A Max
Главни Карактеристики :
1,SONY CCD камера е повисока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD и Остри CCD.

Повеќе детали

Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Guiding Line:
Yes
Школка Материјал:
Пластични
Материјал Тип:
ABS
Бренд Име:
FUWAYDA

Избор на купувачи