.

.

FUWAYDA CCD АВТОМОБИЛ REARVIEW Копија Огледало на Сликата на КАМЕРАТА ЗА Фолксваген ФОЛКСВАГЕН CAYENNE TIGUAN TOUAREG ПОЛО, ГОЛФ ПОРШЕ Со Водич Линија

FUWAYDA CCD АВТОМОБИЛ REARVIEW Копија Огледало на Сликата на КАМЕРАТА ЗА Фолксваген ФОЛКСВАГЕН CAYENNE TIGUAN TOUAREG ПОЛО, ГОЛФ ПОРШЕ Со Водич Линија

DEN 744.00 DEN 954.24

Количина на стоки
Достапно на барање


Производи Се Препорачува
Ова е нашата продавница линк : ( ) CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : Nissan Март "Рено" Логан "Рено" Sandero
PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу : Да се биде безбеден, ве молиме да обрнете внимание за да димензија слика пред да го купат. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте сигурни.Ве молиме љубезно ве молиме да бидете сигурни дека нашиот производ е големина е ист со вашиот автомобил' s табличка светлина, бидејќи таму може да има мала разлика, дури и за ист стил автомобил, но во друга земја. Оваа камера ќе го замени еден од табличка светла. Слика сензори : 1/4" Боја на SONY CCD Чип ТВ Систем : NTSC (PAL верзија треба да се бара) Минимум осветлување. AGC : Авто BLC : Автоматски Баланс на Белата боја : Автоматски Видео Боја : Шарени Ефективни Пиксели : 728x512 Резолуција : 520 TV линии (Нормално CMOS/CCD/CMD камерата е 420 TV Lines) Видео Излез : 1.0 Vp-p,75Ω Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S S/N сооднос : Подобро Од 48db Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 68 Операција Температура : -20°C+80°C RH95% Температура на Чување : -30°C+80°C Работна Сила (DCV) : 12 V Тековната потрошувачка : 90m A Max CCD АВТОМОБИЛ КАМЕРА
Пакет :
1 x Водоотпорен Автомобил Задните Видите CCD Камера
1 x 5 M Видео Кабел
1 x Кабел за Напојување
Инсталација Метод Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.

Повеќе детали

Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Алармот Тип:
Алармни Системи,Опрема,Возила Копија Камери,Далечински Почеток
Школка Материјал:
Пластични
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Бренд Име:
FUWAYDA
Автомобил Производител:
Фолксваген
Боја Име:
Црна

Избор на купувачи