.

.

FUWAYDA SONY CCD Автомобил Задните Видите ОБРАТНА КАМЕРА за Фолксваген ФОЛКСВАГЕН PHAETON/SCIROCCO/ГОЛФ 4 5 6 MK4 MK5 /EOS/LUPO/БУБА Водич Линија

FUWAYDA SONY CCD Автомобил Задните Видите ОБРАТНА КАМЕРА за Фолксваген ФОЛКСВАГЕН PHAETON/SCIROCCO/ГОЛФ 4 5 6 MK4 MK5 /EOS/LUPO/БУБА Водич Линија

DEN 749.00 DEN 960.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Производи Се Препорачува
Ова е нашата продавница линк : ( )
CCD SONY CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD И CCD.
Посебен Автомобил Задните видите Обратна Копија SONY CCD ЧИП Камера за "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT CC "ФОЛКСВАГЕН" PHAETON 2002-2010 "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT 4 D 2006-2009 "ФОЛКСВАГЕН" SCIROCCO 2009-2010 "ФОЛКСВАГЕН" ПОЛО(hatchback,2 Вагони) 2000-2010 Голф / Варијанта / 4 Motion 2004-2011 "ФОЛКСВАГЕН" Новата Буба 2006-2010 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ MK4 1998-2002 "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ MK5 2003-2008 "ФОЛКСВАГЕН" GOLF MK6 2009-2011 "ФОЛКСВАГЕН" EOS 2006-2010 "ФОЛКСВАГЕН" LUPO 1998-2004 Седиште Леон/Leon4 2006-2011 Seat Altea 2007-2011 "Шкода" Врвен 2004-2009
Ве молиме љубезно се земе предвид како што е подолу : Да се биде безбеден, ве Молиме да се забележи големината на сликата пред да го купат. Ве молиме контактирајте со нас, ако не сте запознаени со нашите производи.Бидете сигурни дека големината на нашиот производ како речиси ист како вашиот автомобил е табличка светлина. Во различни земји, дури и за истиот стил на автомобил на големината на табличка светлина може да биде различен. Оваа камера ќе го замени табличка светла.
Слика сензори : 1/4" боја на sony CCD Чип
ТВ Систем : NTSC default (PAL верзија треба да се бара)
Минимална осветлување.
AGC : Автоматски
BLC : Автоматски
Баланс На Белата Боја : Автоматски
Видео Боја : Шарени
Ефективни Пиксели : 728x512
Резолуција : 520 TV линии (Нормално CMOS/CCD/CMD камерата е 420 TV Lines)
Видео Излез : 1.0 Vp-p,75?
Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S
S/N сооднос : Подобро Од 48db
Леќа Агол : 170 Степен
Водоотпорен Класа : Ip 68
Операција Температура : -20°C+80°C RH95%
Температура На Чување : -30°C+80°C
Работна Сила (DCV) : 12
Тековната потрошувачка : 90m A Max
Главни Карактеристики :
SONY CCD камера е повисока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD и Остри CCD.

Повеќе детали

Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Guiding Line:
Yes
Школка Материјал:
Пластични
Материјал Тип:
ABS
Бренд Име:
FUWAYDA
Автомобил Производител:
Фолксваген

Избор на купувачи