.

.

Турбополнач Кертриџ Турбо CHRA TD05-16G 49178-01470 За Мицубиши Lancer Evolution III 95 - RVR Galant VR4 1987-93 4G63N 2.0 L

Турбополнач Кертриџ Турбо CHRA TD05-16G 49178-01470 За Мицубиши Lancer Evolution III 95 - RVR Galant VR4 1987-93 4G63N 2.0 L

DEN 7538.00 DEN 8375.52

Количина на стоки
Достапно на барање


TD05 H-16 G 49178-01470 Турбополнач Кертриџ Турбо CHRA за МИЦУБИШИ Lancer Evolution I-III 1995-;RVR Glant VR4 1987-93 Моторот : 4 G63 N 4 G63 2.0 L 270 HP трговија на Големо
Турбо Модел :
TD05 H-16 G
Дел NO. : 49178-01470
Турбина обвивка : А/Р. 70 Trim(турбина тркала) : 0.77
Дијаметарот на турбина тркала : 56/49
Трим(компресор тркала) : 0.50
Дијаметарот на комп тркала : 68/48
Прирабница димензија : 74*57 4-M10*1.25
Дијаметар на воздухот влезот и излезот(комп домување) : 56/63
Максимална брзина(r/мин) : 170000
Макс durative работа температура : 900 centidegree
Макс го Оценувате на Комп Воздух : 2.9 Спектар на Fulx(kg/s) : 0.05-0.22
Моќ Опсег(hp) : 70-180 HP
Апликацијата возило :
За МИЦУБИШИ Lancer Evolutionlll I II III/RVR/Glant VR4 1987-1993 2.0 L
мотор : 4 G63 NDO 2.0 L 70-180 HP
Директна замена Дел : Turbos/ Superchargers
тоа може да го замени 14 B turbo
49178-01470
ME083572 MR239345
За Мицубиши LANCER Evolution 3 I III 1995-,RVR Glant VR4 1987-93;Моторот : 4 G63 4 G63 N 2.0 L 270 HP
ПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPS-от,EMS,итн. 3.Изберете ur услови за плаќање,како што се "Зачувам" 4.Плати-Тогаш ние ќе подготвени да испратите објекти. Q2 : Како може да гарантира за квалитетот? A : Сите производи мора да се помине строга проверка пред да одат надвор. Q3 : Ако ние не се најде на авто делови тука,pls ни каже. A : 1.Pls испратете ни ur дел број ако у знаат OEM број.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
LEKEBOPOWER
Име На Модел:
TD05-16G 49178-01470 Lancer Evolution 1 - III RVR Galant VR4 4G63 2.0 L
Frequence Опсег:
.
Објектот Ширина:
10inch
Модел Година:
1987-1993
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Турбина Тркала Материјал K418
Објектот Висина:
10inch
Автомобил Производител:
Мицубиши
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Добиете повеќе енергија
Објектот Должина:
10inch
Објектот Тежина:
2.3kg
Име На Модел:
TD05-16G TD05 16G TD05H-16G TD05H 16G Турбополнач Турбо CHRA
Автомобил модел:
За Мицубиши LANCER Evolution 3 I III 1995-,RVR Galant VR4 1987-93;
моторот моторот:
4G63 4G63N 4G63 NDO 4G63NDO 2.0 L 270HP
Дел Бр.:
49178-01470 49178 01470 4917801470
ОЕМ Бр.:
ME083572 MR239345
Ладење:
Вода за ладење и Масло за подмачкување
Гаранција:
12 месеци

Избор на купувачи