.

.

POWGE 10pcs MXL Времето појас B240 B243 B245 B248 B250 Ширина 6.35 mm 025 Заби 240 243 245 248 250 Синхрони појас B240MXL B250MXL

POWGE 10pcs MXL Времето појас B240 B243 B245 B248 B250 Ширина 6.35 mm 025 Заби 240 243 245 248 250 Синхрони појас B240MXL B250MXL

DEN 1007.52

Количина на стоки
Достапно на барање


10pcs Инчен Т Тип MXL Синхрони Појас Периметар тип B240 B243 B245 B248 B250 Теренот 2.032 0.08 mm инчен 240 T 243 T 245 T 248 T 250 T Гума, Neoprene Fiberglass во Затворени-јамка Ширина 6.35 mm 025 Trapezoid MXL Времето Појас за Општа намена времето pulleys.погодна за пренос на вртежен момент и светлина оптоварување пренос.
( На MXL Синхрони појас Периметар Тип имаат B240 B243 B245 B248 B250 ,ве молиме изберете Појас Периметар и Ширина)
(Опција "Мешани остави порака" значи можете да изберете различни должина на B240 B243 B245 B248 B250 )
MXL Синхрони Појас Затворени-Јамка Карактеристики :
Карактеристики : Редовни вртежен момент MXL XL L H XH XXH се Инчен Т тип Синхрони појас .
Општа цел на мерењето pulleys.погодна за пренос на вртежен момент и светлина оптоварување пренос.
MXL Синхрони Појас Затворени-Јамка Цртање и Спецификации :
MXL Синхрони Појас во затворени-јамка Појас
(Внатрешни периметар=Теренот должина)
Појас Тип
Внатрешни Периметар(mm)
Забите Број
B240 MXL025
B240 MXL (487.680 mm/19.20")
240
B243 MXL025
B243 MXL (493.776 mm/19.44")
243
B245 MXL025
B245 MXL (497.840 mm/19.60")
245
B248 MXL025
B248 MXL (503.936 mm/19.84")
248
B250 MXL025
B250 MXL (508.000 mm/20.00")
250
Појас на Теренот : 2.032 мм или 0.08 инчен
Појас Ширина : 6.35 mm
Материјал : Neoprene Гума со fiberglass core Боја : Црна Количина : 10 компјутери/пакет
Пакетот Листата ги Вклучува, како Следи :
10pcs x MXL Синхрони Појас во затворени-јамка појас
( На MXL Синхрони појас Периметар Тип мора e B240 B243 B245 B248 B250 ,ве молиме изберете Појас Периметар и Ширина )
ако Ви Треба Други Големина MXL Синхрони појас ,ве Молиме Контактирајте Со нас,
ние може да се намали било ширина на MXL Времето појас
Висок Квалитет на производите . Сите производи се обработуваат на квалитетот за тестирање пред да се стави во акции .

Повеќе детали

Ширина:
6.35mm
Должина:
B240MXL025 Teeth 240, B243MXL025 Teeth 243, B245MXL025 Teeth 245, B248MXL025 Teeth 248, B250MXL025 Teeth 250, Mixed leave message
Бренд Име:
POWGE
Материјал:
Гума
Standard or Nonstandard:
Стандард
Тип:
времето појас
Број На Модел На:
MXL Времето појас B240 B243 B245 B248 B250 Ширина 6.35 mm
Теренот:
2.032 mm
Појас За Висина:
1.14 mm
Забот Висина:
0.51 mm
Ширина:
0.25(6.35 mm)
Заби:
240T 243T 245T 248T 250T
Maetrial:
Гума со fiberglass core

Избор на купувачи