.

.

OPHIR Airbrush Козметички Шминка Систем 0.2 0.3 mm mm 0.5 мм Мини Воздушниот Компресор Airbrush комплет за Нокти Уметност Тело Боја Торта Декорирање

OPHIR Airbrush Козметички Шминка Систем 0.2 0.3 mm mm 0.5 мм Мини Воздушниот Компресор Airbrush комплет за Нокти Уметност Тело Боја Торта Декорирање

DEN 5004.96

Количина на стоки
Достапно на барање


Опис на Компресор : Dc воздушниот компресор е погодна за шминка,козметика,тетоважа, и почетник на хоби.и тоа има голем број на додатоци на располагање. Од повеќето едноставен, евтини компресор за луксузен целосен комплет за вашиот избор. Карактеристики на Компресор : 1. Погоден за airbrush кол 0.2-0.5 mm. Особено совршен за сочинуваат козметички и така натаму ; 2.Авто стоп функција; 3.Тоа може да се започне со притисок и континуирана работа; 4.Работен притисок прилагодливи; 5.360 степен circumvolve airbrush држач за вашиот удобен работа. Спецификација на Компресор : AC трансформатор(НИ Полнач) : текст глобална напојување за AC100-240 V 50/60 HZ 0.6 НА DC Излез 12 V 1.6 ЕДЕН ЗАСИЛУВАЧ : 1.6 ГОЛЕМ проток на Воздух : 10.5 L/min Auto stop : 25psi Auto start : 15psi Работен притисок : 2-15psi N.W. : 0.71 кг/pc Dirmension : 11*5.5*12cm Опис на Airbrush Комплет : Одлична за нокти уметности, ликовната уметност, модел сликарство, телото сликарство, хоби и занаети, автомобил сликарство, фотографија ретуширање, илустрации, производство на текстил и Т-маица сликарство и користи кои бараат ФИНИ ДЕТАЛИ ПРСКАЊЕ и многу брзи промени на боја во мали количини. Спецификација на Airbrush Полнење : Двоен-Акција Предизвика Воздух-болка за Контрола на Храна Тип : Гравитацијата Млазницата Кол : 0.2 мм, 0,3 mm, &0.5 mm Игла Кол : 0.2 мм, 0,3 mm, &0.5 mm Првенство Капацитет : 9cc Spanner : 1pc Работен Притисок : 15-50 PSI Опис на Airbrush Филтер : Прикачување директно врз airbrush,која е последната одбрана на испорака чист, сув воздух на airbrush.

Повеќе детали

Тип:
Телото Боја
Број На Модел На:
AC003H+AC070+AC011
НЕТО-WT.:
1504 g
Количина:
1 СЕТ Торта Airbrush Комплет
Бренд Име:
PHR
Состојка:
ASB + нерѓосувачки челик
Име:
Шминка Airbrush Колекции/Торта Airbrush Комплет
Воздушниот Компресор Боја:
Црна, Златна, Бела, Сива Airbrush Компресор
Airbrush Комплет Категорија:
Шминка Алатки & Тело Боја Машина/Помине Уметност Алатки
Airbrush Комплет За Употреба:
Airbrush Ноктите Боја Тен Airbrush Козметички Шминка, Торта Декорирање
Airbrush Полнење Тип:
Привремена Тетоважа/ Козметички Шминка Систем
Airbrush Игла:
0.2 0.3 mm mm 0.5 mm Airbrush Пиштол/Спреј Пиштол
Airbrush Acessories:
Игли,Млазници, Филтер, Црева, AC Трансформатор, Носителот
Airbrush Акција:
Двојна Акција Airbrush Пиштол/ Спреј Пиштол
Воздушниот Компресор Влезен напон:
Текст глобална напојување за AC100-240V 50/60HZ 0.6 НА
Воздушниот Компресор Големина:
11*5.5*12cm

Избор на купувачи