.

.

Јули Кралот 1pair H11 35W 3500LM HID Xenon Светилка Комплет, се КРИЕШЕ Магла Светилка, 3000K, 6000K, 8000K,Работа со Bifocal Леќа Магла Светилка Собрание

Јули Кралот 1pair H11 35W 3500LM HID Xenon Светилка Комплет, се КРИЕШЕ Магла Светилка, 3000K, 6000K, 8000K,Работа со Bifocal Леќа Магла Светилка Собрание

DEN 3839.52

Количина на стоки
Достапно на барање


H11 35 W 3500 LM 3000 K 6000 K или 8000 K HID xenon светилка комплет, се КРИЕШЕ магла светилка, работа со bifocal магла леќа собрание
Овој модел може да работи со bifocal магла светилка .
Производ Вовед
Производ Вовед
Ксенон светилка работи :
Ксенон е 12 V DC напојување , баласт систем за контрола преку размена на инстант поттик да 23 KV искрење запален гас емитуваат гас празнење осветлување со топлина -емитирачки принципот е сосема различна од традиционалните , е crystallization на модерната наука и технологија
Перформанси :
1,35 W xenon светилка произведува 3500 lumens на светлината , и општи 55 W халоген светилка може само да се произведе 1000 lumens на светлината ;
2 , ксенон фарови живот на околу 3000 часа, и халоген само 500 часа ;
3 , заштеда на енергија и силна, Xenon светлина само од 3,5 пати повеќе светлина 55 W 35 W халоген издадени ;
4 , добра боја температура , 3000 K - Длабоко жолта, 6000 K - Супер бела, и 8000 K - бледо сино може да изберете!
5 , постојана излез , безбеден и сигурен : Баласт Xenon светилка е се користат компјутерска технологија за автоматски да го прилагоди моќ на системот за контрола, што може да се запали сијалицата кога палењето на напон за да се 23 KV , тогаш константен напон снабдување со 85 V xenon пареа светилка работа, кога кога светилка не успее, компјутерот автоматски ги затвори напојување систем , сечењето на напојување за да се осигура безбедноста на возилото напојување .

Повеќе детали

Емитуваат Боја:
3000K Златни, 6000K Ладна Бела, 8000K Бела Сина
Тип Socket:
H11
Тип На Објект:
Извори На Светло
Ксенон Светлина Модел:
H12
Тип На Сијалица:
H8/H9/H11
Бренд Име:
Јули Кралот
Напон:
12V
Извор На Светлина:
Ксенон
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Автомобил Марка:
Универзална модели
Wattage:
35W
Автомобил модел:
H11 Универзална модели
Lumens:
3500lm

Избор на купувачи