.

.

Waulizane Гламурозна V Деколте, Полн Ракав Сирена Свадба Фустани Плус Големина Светкавиот Кристал Beaded Бисер Чипка 2017 Backless Наметки

Waulizane Гламурозна V Деколте, Полн Ракав Сирена Свадба Фустани Плус Големина Светкавиот Кристал Beaded Бисер Чипка 2017 Backless Наметки

DEN 9569.00 DEN 13290.72

Количина на стоки
Достапно на барање


започнете
крајот
Waulizane Гламурозна Лажичка Вратот Капа Ракав Сирена Свадба Се Облекуваат Плус Големина Светкавиот Кристал Beaded Appliques Backless 2017 Облека Де Mariage Топла Продажба
1.M y пријател,нашата свадба фустани се рачно изработени, наместо да се масовно произведени,на ткаенина се користи е одлична,па ве молиме да не се споредуваат нашите производи со други ниски свадби се облекуваат во цена, ви благодариме!
2.Цената е само за облека, не се вклучуваат било какви додатоци како што се ракавици,јакна,превез и petticoat.
3. Ние не стандардна големина или сопствени направени големина,цената е иста, ве молиме оставете ни го вашето measurments ако го изберат сопствени направени, ве молиме видете подолу мерење на настава.
1) Целосна Биста = инчи или сантиметри
2) Половината =
3) Колковите =
4) Должина од рамо до рамо =
5) Должина рамо до подот = (од рамо до подот со обувки)
6) Armseye(armhole)=
7) Висината= (од врвот на главата кон подот со обувки)
8) Фустан во боја =бела или боја на слонова коска
9) Фустан назад=чипка или патент
Материјал : сите наши венчаница,свадба gown,свадба се облекуваат,вечер фустан,пром фустан,деверуша фустан,партија облечи,мајка на невестите се облекуваат и други свадба додатоци ткаенина е Сатен, chiffon, тафт, tulle, organza, сомот и сл.Сите користење на високо-квалитетни материјали.
ако клиентот во спорот, како на пример свила сатен, памук.

Повеќе детали

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, 28W, 14W, Custom Size
Воз Должина:
100cm
Тип На Објект:
Свадба Фустани
За Бремени Жени:
Yes
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Декорација:
Нивоа,Beading,Везови,Бисери,Чипка,Кристал,Appliques
Бренд Име:
Waulizane
Воз:
Судот Воз
Назад Дизајн:
Backless
Вграден Градник:
Yes
Силуета:
Сирена/Труба
Вистински Слики:
Yes
Број На Модел На:
свадба фустан
Sleeve Стил:
Редовни
Свадба Фустан Ткаенина:
Чипка
is_customized:
Yes
Моден Елемент:
Backless
Фустани Должина:
Кат Должина
Половината:
Природни
Деколте:
V Деколте
Погоден за повод:
Нови Пристигне Свадба Облечи
Свадба gown:
Новиот Дизајн Свадба Облечи
свадба gown:
Топла Продажба Свадба Облечи
vestido де noiva:
Тековната Популарната Чиста Рака Обичај
Големина на избор :
Стандардна Големина Или Прилагодено Големина
Се прилагодат на сезоната:
пролет,лето,есен,зима
Ориентирани Групи:
Пораснал
Бестселерот Боја:
Бела,Бела Боја На Слонова Коска,Шампањ,Розова
Свадба Фустан Ткаенини:
Tulle/Пребивање
Тежина На Пакет:
2.5Kg

Избор на купувачи