.

.

75BF006A 24V 2.5 1.98 Н. м Пет Фаза Stepper Мотор со 6 Електрични Жици за EDM Жица Намали Машина Електрични Делови

75BF006A 24V 2.5 1.98 Н. м Пет Фаза Stepper Мотор со 6 Електрични Жици за EDM Жица Намали Машина Електрични Делови

DEN 2400.00

Количина на стоки
Достапно на барање


75 BF006 A 24 V 2.5 1.98 Н. м Пет Фаза Stepper Мотор со 6 Електрични Жици
Место на Потекло : Changzhou Baoma Qianyang Мотор & Electric Appliance Co., Ltd
Вратило : Кол.8.0 mm
Напон : 24 V
Актуелни : 2.5
Број на фази : 5
Чекор Агол : 0.36 / 0.72 степени
Одржување на вртежен момент : 1.98 Н м
Изолација класа : E
Димензија : OD75mmx L80mm
Вашиот жица намали Машини имаат импресивен сет на карактеристики кои го прават работи и особено одржување на жица машина полесно од било кој друг. Како лидер во EDM технологија, имаме развиена комплетна палета на потрошен материјал изрично се дизајнирани за да го задржи на опремата во оптимална ефикасност.
За да го добиете најдоброто за вашиот EDM опрема, треба да се избере најсоодветниот, повеќето постојан висок квалитет на потрошен материјал за вашата апликација и вашата машина.
Имаме воспоставено добра репутација во областа на Вежба Водичи за мала дупка EDM Машини за Дупчење. Клиентите го ценат овие производи за нивната стабилна и висока прецизност обработка. Ние сме EDM потрошен материјал специјалист дека може да се потпре на.
Контактирајте со нас Денес!
За да се добие најдобрата цена и најдобра услуга, pls љубезно ве молиме да комуницирам со нас пред да се одржи на наредби.

Повеќе детали

Одржување На Вртежен Момент:
1.98 Н м
Тип:
Променлива Неспремност
Фаза:
5
Тековната / Фаза:
2.5
сертификација:
ROHS
Чекор Агол(степени):
0.36 / 0.72 степени
Број На Модел На:
75BF006A

Избор на купувачи