.

.

90BC340 30V 4А-2.45 Н. м Три Фаза Шест Снимање Stepper Мотор со 6 Електрични Жици, Жица EDM Машина Електрични Делови

90BC340 30V 4А-2.45 Н. м Три Фаза Шест Снимање Stepper Мотор со 6 Електрични Жици, Жица EDM Машина Електрични Делови

DEN 3648.00

Количина на стоки
Достапно на барање


90 BC340 30 V 4А-2.45 Н. м Три Фаза Шест Снимање Stepper Мотор со 6 Електрични Жици
Место на Потекло : Changzhou Baoma Qianyang Мотор & Electric Appliance Co., Ltd
Вратило : Кол.9.0 mmx L24mm
Напон : 30 V
Актуелни : 4А -
Број на фази : 3
Чекор Агол : 1.5 / 3 степени
Одржување на вртежен момент : 2.45 Н м
Изолација класа : E
Вашиот жица намали Машини имаат импресивен сет на карактеристики кои го прават работи и особено одржување на жица машина полесно од било кој друг. Како лидер во EDM технологија, имаме развиена комплетна палета на потрошен материјал изрично се дизајнирани за да го задржи на опремата во оптимална ефикасност.
За да го добиете најдоброто за вашиот EDM опрема, треба да се избере најсоодветниот, повеќето постојан висок квалитет на потрошен материјал за вашата апликација и вашата машина.
Имаме воспоставено добра репутација во областа на Вежба Водичи за мала дупка EDM Машини за Дупчење. Клиентите го ценат овие производи за нивната стабилна и висока прецизност обработка. Ние сме EDM потрошен материјал специјалист дека може да се потпре на.
Контактирајте со нас Денес!
За да се добие најдобрата цена и најдобра услуга, pls љубезно ве молиме да комуницирам со нас пред да се одржи на наредби.

Повеќе детали

Одржување На Вртежен Момент:
2.45 Н м
Тип:
Променлива Неспремност
Фаза:
3
Тековната / Фаза:
4A
сертификација:
ROHS
Чекор Агол(степени):
1.5 / 3 степени
Број На Модел На:
90BC340
Примена:
жица намали edm

Избор на купувачи