.

.

Топла трговија на Големо 5pcs/Многу отворено соларна led градина осветлување LED соларен Погон Ограда Олук Светлина Топло бела/Бела Коридор Светлина

Топла трговија на Големо 5pcs/Многу отворено соларна led градина осветлување LED соларен Погон Ограда Олук Светлина Топло бела/Бела Коридор Светлина

DEN 1896.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Соларни Градинарски Светлина
Овој соларен погон ограда светлината е многу популарна, а тоа го користи зелено-моќ да reduct емисијата на јаглерод. Тоа може да биде инсталиран под покривот или фиксни на оградата во вашата градина. Соларен панел апсорбира сончевата светлина и да ги пренесат во електрична енергија складирани во полнење на батеријата. Кога вечерта доаѓа, соларни ограда светлината автоматски ќе се испрати светлина. Оваа соларна ограда светлина ви дава добар преглед и безбедноста на вашата градина во текот на ноќта.
Погоден за пешачки патеки, приоди за автомобили, градини, уредување, отворено партии, и патишта и голем купи за дома сопственици, landscapers, градина ентузијасти, и ништо друго.
Карактеристики :
Лесно се Инсталира ,Нема потреба Алатка.
1. Сосема Нов и Висок Квалитет
2. 3 Светла (Кол : 10мм) Ладно Бела/Топло Бела LED Светилка Одделение Светлина
3. Температура на бојата : 3000 K(Топло Бела ),,, 6500 K (Бела) . Pls adivse она што боја ви е потребна кога цел. Ако не.Ние ќе испрати БЕЛА Боја САМО
4. Светлосен флукс : 21 LM
5. Осветлување Област : 1-3 метар квадратен
6. Соларни панели : 2 V 100m A Висока Ефикасност Поликристални Силикон Панел ( Увезени од Германија )
7. Батерија : 1x АА 1.2 V 1200m AH Ni-МЗ батеријата (Вклучени)
8. Работно Време : 8~10 Часа на страна 4~5 Часа Полнење
9. OFF/ON Префрлате
10. Автоматски го Активира Сензорот во Темнина
11.

Повеќе детали

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Извор На Енергија:
Сончевиот
Гаранција:
6 monthes
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
сертификација:
CE,RoHS
Заштита Ниво:
IP65
Напон:
6V
Употреба:
празник
Карактеристики:
соларни градинарски светлина
Бренд Име:
KITOSUN
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Број На Модел На:
KS-СЕКРЕТАР-003
Извор На Енергија:
Соларен Панел , Батерија Ми-NH Батеријата
Батеријата волумен:
1200mAH .1.2 V . Батерија
LED Светло Количина:
3LEDs
Led боја:
бела/ топло бела
led сијалица:
10ММ Круг Јасно LED
Големина:
167*120*63MM
пластични боја:
Бела
Тежина:
168grams
батеријата работат време:
8hours по целосно наполнет. може да се користи 500 пати
Wattage:
0.18

Избор на купувачи