.

.

ITEAD Sonoff Wifi Интелигентни Безжичниот Далечински Управувач 433mHz RF Автоматизација Тајмер ABS Универзален Модул преку апликацијата Smart Home

ITEAD Sonoff Wifi Интелигентни Безжичниот Далечински Управувач 433mHz RF Автоматизација Тајмер ABS Универзален Модул преку апликацијата Smart Home

DEN 693.00 DEN 693.12

Количина на стоки
Достапно на барање


Спецификации Насловна автоматизација е "Интернет на Нештата". На начин на кој на сите наши уреди и апарати ќе бидат вмрежени заедно да ни обезбеди со лесна контрола врз сите аспекти од нашиот дом и повеќе. Sonoff е ниска цена, прифатлива уред кој ви помогне да се чекор во неверојатно паметни дома.Тоа е Wi Fi wireless префрлување кој може да се поврзете со примена на различни видови и брендови. Sonoff испраќа податоци за cloud платформа преку Wi Fi Рутер, кој ви овозможува да далечинско за контрола на сите апарати со Стан e We Link на вашиот паметен телефон. Серверот на Sonoff е AWS глобалната сервер. Sonoff прави сите ваши апарати за дома паметни, додека вашиот телефон има мрежа што од далечина може да го вклучите или исклучите вашите апарати од било каде во било кое време. И со поставување на времето распоредот за вашите апарати, што може да се задржи безгрижно живот. Стан e We Link ви овозможува да го контролирате вашиот уреди лесно. Можете да го преземете на IOS верзија на App Store и Android верзија на Google Play. Можете да го далечинскиот управувач на RF 433 MHZ уред.
Карактеристики
Поддршка за Wi Fi мрежа.
Поддршка статус следење, апарати за дома статус навремени повратни информации на вашиот Стан.
Поддршка од далечина го вклучите или исклучите додаде уреди.
Поддршка Max 8 мерење на времето на задачи за секој додаден уред.
Поддршка бројни smart Wi Fi прекинувачи еден паметен телефон.

Повеќе детали

Карактеристики:
Слот
Број На Модел На:
sonoff rf+433mHZ
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Бренд Име:
SONOFF
жиро:
-
Скала:
1
максимална брзина:
2.4 G
Контрола На Канали:
2 канали
Употреба:
Универзална
Адаптер:
Без Адаптер
Го Оценувате Напон:
AC90-250V
Работна температура:
0-55 степен
Безжичен Далечински Управувач Фреквенција :
2.4 G
Големина:
8.8L*3.8W*2.2H
Golor:
бела
моќност:
10A/2200W
feature1:
Поддршка од далечина го вклучите или исклучите додаде уреди.---
feature2:
Поддршка Max 8 мерење на времето на задачи за секој додаден уред. Поддршка бројни WiF

Избор на купувачи