.

.

DC12V 15W микро дијафрагмата пумпа

DC12V 15W микро дијафрагмата пумпа

DEN 902.40

Количина на стоки
Достапно на барање


DC12 V 15 W Микро Дијафрагмата Пумпа
Минијатурни Дијафрагмата Пумпа Модел Преглед 0142 YA-12-60 како пример 1. 0142 и 3210 се мотор тип 2. Y е со притисок прекинувач (интелигентна), H е без притисок прекинувач (враќање вентил тип). 3. Средство доза и штекер се прави цевка, Б значи пред се исправен, на back-end нишка со одредување орев, C значи влезот права цевка, штекер со фиксна орев навој за поврзување, D значи влезот и излезот се навој, може да се совпадне 4 допрете. Не ABCD писмо е друг сосема различен тип на пумпата. 4. 12, 24 значи 12 V DC мотор или 24 V DC мотор. 5. 60 претставува моќ е 60 W , други, како што се 70 W, 80 W,100 W, исто така, претставува моќ. 6. N е претставник на нафта транспорт , S е транспорт на храна , Стр е sprayer дијафрагмата пумпа Ако не, е обичните пумпа. Притисок Switch Тип Карактеристики : Кога на вода за пиење исклучен, тоа автоматски ќе се отсечени моќноста на моторот ќе престане. По снабдувањето со вода вклучено, автоматски ќе се рестартира. Овој тип е строго за blowhole големина е потребно, orelse пумпа може да не работат нормално,дури и оштетувања на моторот или пумпа. Враќање Вентил Тип Карактеристики : Кога водата штекер дел блок (како што се blowhole големина е премногу мал) или целиот систем блок, моторот нема да престане да работи, се врати вентил ќе се отвори, и вода ќе циклус во пумпата. овој тип не се стриктно потребни за blowhole. Овој Модел Технички Податоци, како што Следува Модел : 0142 YA-12-15 Напон : 12 V Моќност : 15 W Заеднички Тип : Работен Притисок : 0.35 Mpa Оценет Притисок : 0.6 Mpa Проток (МАКС) : 1.5 L/min Вшмукување Глава : 1m Подигнете Главата : 35m Моторни животниот век : 3-5years Нето Тежина : Околу 0.66 Kg Материјал : Пластични Боја : Црна Димензии : Прибл. 165 x 95 60mm x (L*W*H) "0142 YA-12-15","0142 YB-12-15","0142 HA-12-15","0142 HB-12-15","0142 HB-12-15 P"МОДЕЛИ на КУПУВАЊЕ ЛИНК 100% Оригинални Фотографии Покажува на микро дијафрагмата пумпа Минијатурни Дијафрагмата Ракување Мерки на претпазливост не користите температура надминува 80 целзиусови степени висока температура на водата или валкана вода. Мотори може да поздравниот малку вода (сува по употреба), а не директно во предниот дел на моторни пумпа спреј, не-моторна пумпа во вода.

Повеќе детали

Напон:
12V
Употреба:
Вода
Бренд Име:
grimmsky
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Број На Модел На:
0142YA-12-15
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Примена:
автомобил мие или други
Гориво:
Електрична Енергија/Батерија/Соларна Енергија
Подигнете ја главата:
35m
Вшмукување глава:
1m
Максимален проток:
1.5 L/min.
Напон:
DC12V
моќност:
15w
Работен Притисок:
0.35 Mpa
Вентил За Притисок(Макс.):
0.6 Mpa
Материјал:
Пластични
Моторни Животен Век:
3-5years
Нова тежина:
0.66 kg

Избор на купувачи