.

.

7 l/min електрична четка дијафрагмата dc 6V мини вакуум пумпа

7 l/min електрична четка дијафрагмата dc 6V мини вакуум пумпа

DEN 960.00

Количина на стоки
Достапно на барање


dc 6 V мини вакуум пумпа
* Perfomance параметар на dc 6 V мини вакуум пумпа
Модел
Големина(мм)
Напон(СТРУЈА,V)
Моќност(W)
Вакуум(Kpa)
Проток(L/Min)
Притисок(Kpa)
Тежина(G)
Z306-606-5000
32.8*50*70
6 V,9 V,12 V,24 V
7
65
7
160
140
* Карактеристики на dc 6 V мини вакуум пумпа
1.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.Масло отпор и лесна инсталација
3.DC моторни четка
4.Долг животен век, ниска топлина.
5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење
6.Клучните делови се увезуваат
7.Може да се работи за долго часа
*Белешки на dc 6 V мини вакуум пумпа
1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.
2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.
3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.
4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.
5.Во влезот и излезот на не-чиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.
6.Спецификација на производот е само за вашиот референца
7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.
8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.
9.Не-професионалец не треба да ја размонтираат овој производ.
10.Долг животен век на собна температура средина.
11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.

Повеќе детали

Напон:
6V, 12V, 24V, 9V
Број На Модел На:
Z306-606-5000
моќност:
Електричен
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Притисок:
160kpa
Гориво:
DC напојување
Примена:
пумпа за воздух или издувниот воздух
Тип:
dc 6V мини вакуум пумпа
боја:
Сива
Материјали:
PPS или PC, Најлон,Најлон со влакна,Хардвер,Гума
сертификација:
CE,Rohs,ISO
четка или brushless:
четка
is_customized:
Yes
Големина:
32.8*50*70mm

Избор на купувачи