.

.

4 l/min електрична четка дијафрагмата dc пумпи дијафрагмата воздух

4 l/min електрична четка дијафрагмата dc пумпи дијафрагмата воздух

DEN 960.00

Количина на стоки
Достапно на барање


пумпи дијафрагмата воздух
* Perfomance параметар на пумпи дијафрагмата воздух
Модел
Големина(мм)
Напон(СТРУЈА,V)
Моќност(W)
Вакуум(Kpa)
Проток(L/Min)
Притисок(Kpa)
Тежина(G)
Z312-број 5404-3700
32.8*50*70
12 V
6
54
4
100
140
Забелешка :
Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V или 24 V
Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.
Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.
* Карактеристики на пумпи дијафрагмата воздух
1.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.Масло отпор и лесна инсталација
3.DC моторни четка
4.Долг животен век, ниска топлина.
5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење
6.Клучните делови се увезуваат
7.Може да се работи за долго часа
*Белешки на пумпи дијафрагмата воздух
1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.
2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.
3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.
4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.
5.Во влезот и излезот на не-чиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.
6.Спецификација на производот е само за вашиот референца
7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.
8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.

Повеќе детали

Напон:
12V, 24V
Број На Модел На:
Z312-број 5404-3700
моќност:
Електричен
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Примена:
пумпа за воздух,издувниот воздух,вакуум пумпа
Притисок:
100kpa притисок
Гориво:
DC напојување
Материјали:
PPS или PC, Најлон,Најлон со влакна,Хардвер
сертификација:
CE,Rohs,ISO
четка или brushless:
четка
Тип:
пумпи дијафрагмата воздух
боја:
Сива
is_customized:
Yes
Големина:
32.8*50*70mm

Избор на купувачи