.

.

Т-ХА 24V DC 80W Само-priming Бустер Дијафрагмата Пумпа за Вода Backflow Контрола 300L/H За Автомобил за перење

Т-ХА 24V DC 80W Само-priming Бустер Дијафрагмата Пумпа за Вода Backflow Контрола 300L/H За Автомобил за перење

DEN 669.12

Количина на стоки
Достапно на барање

Материјал : ABS
Работна Температура : 0~65 степен целзиусови степени
Мулти-цел : Автомобил за перење,Воздухот чистење, за Домашна употреба за Градина sprinklers, туш, вода, чешмите во брод, караван или моторни дома
Земјоделски цели : спреј за фарма хемиски, пестициди
Напон : 24 V DC
Моќност : 80 W
Заштита Начин : backflow,рефлукс контрола
Работен Притисок : 0.6 Mpa (85 PSI)
Макс Притисок : 1 Mpa(143 PSI)
Вшмукување Растојание : 1.5 м
Подигнете : 60m
Спектар : 8m
Проток(макс) : 360 L/H
Континуирана услуга живот : 1000 Часа
Гума заграда може да се апсорбираат вибрациите од пумпата кога се работи
Внимание : Пумпата треба да се користи во сува состојба, не може да се потопуваат во вода!
Имајте предвид дека ако на транспорт на вода, не е чиста, бидете сигурни да се купи филтер!!!
Секој обид за 1 КОМПЈУТЕР!!
Answer : ___________________________ NOTE : Ние, исто така, имаат и други пумпи, ве молиме слободно контактирајте со нас

Повеќе детали

Употреба:
Вода
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Гориво:
стандардно

Избор на купувачи