.

.

Мини Далечински Управувач Приемник RF Mos Приемникот НЕМА Звук DC3.5V-DC12V 1А Приемник 3.7 v 5v 6v 9v 12v Micro Приемник + Предавателот

Мини Далечински Управувач Приемник RF Mos Приемникот НЕМА Звук DC3.5V-DC12V 1А Приемник 3.7 v 5v 6v 9v 12v Micro Приемник + Предавателот

DEN 14810.00 DEN 17424.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Примачот на текст Излезна Моќ ,Широк опсег на работен напон, Мини големина ,Учење Точка на примачот да се појавување на испраќачот, низок напон реле е навнатре, Супер-heterodyne приемник модул примање на осетливоста е висока , анти-мешање перформанси е добро . па со comnon предавателот ќе биде многу долга низа 1. Работен Напон : A : DC3 V-DC5 V Б : DC3.5 V-DC12 V Опционални (ве молиме да ни остават масажа за што треба или Б ) 2. Макс Оптоварување : 1 A (имаат подобар оптоварување помалку од 700ma) 3. Работна Фреквенција : 315/433.92 MHz Факултативна страна ни остави масажа Работа Тековни / Quiescent струја : 5 - 7ma/H 4. Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0.2 MHz 5. Работна температура : -20'C- +80'C 6. Примање на Чувствителност : ≥-114d Bm 7. Излез Држава : A : Текст DC3 V-DC5 V Излез DC3 V-DC5 V Б : Текст DC3.5 V-DC12 V Излез DC3.5v-DC12 V 8. Модулација на Владата : амплитудата модулација (СУМ) 9 : Големина : 21mm*11mm*6mm (L*W*H) Мини Големина 10. Излез држава : Еден Toggle Latched прилагодливи Еден-Притиснете го копчето е ВКЛУЧЕНО .Ослободете го вашиот прст на копчето се ИСКЛУЧУВА за да се Префрлате- Притиснете едно копче за едно време е ЗА .притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете го Копчето Б, Примачот е ИСКЛУЧУВАЊЕ на Известување : Тоа е микро приемник, пред да ги купите, ве молиме мерка на вашиот товар точно работен напон и струја
Осветлување Прекинувачи SMD LED Далечински Управувач Switch DC 3.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1
Број На Модел На:
MOS01M+TM01+IB50

Избор на купувачи