.

.

ELEWIND 16mm 316L не ' Рѓосувачки челик piezo прекинувач (16mm,PS161P10YSS1,Rohs,CE)

ELEWIND 16mm 316L не ' Рѓосувачки челик piezo прекинувач (16mm,PS161P10YSS1,Rohs,CE)

DEN 384.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Функција : Кога ќе им помогнам на тоа, таа има краток пулсот контакт за 300m S и ќе исклучува наскоро, без разлика колку долго ќе им помогнам на тоа!
16mm 316 L не ' Рѓосувачки челик piezo префрлате
Дел број : PS161 P10 YSS1
Инсталирајте дијаметар : 16mm дупка со дијаметар
Номинална струја : 200m A
Номинална напон : 24 VAC/DC
Кора Материјал : 316 L не ' Рѓосувачки челик
Кора боја : Нерѓосувачки челик
Функција : Еден ЗА
IP отценети : IP68
Живот : 5 Милиони Евра
Стандард : Rohs, CE
Работата сила : 2 до 6 (N)
Операција температура : - 40 до +75 степен
Жица конекција :
Мулти-жица води дел 0.22mm2 должина 300мм,искривени од страна на пар.
Pls контактирајте со нас за ДОБРА ЦЕНА!!
Ние може да се направи под посебни барања(Тоа ќе се земе дополнителна наплата, pls контактирајте со нас прво, пред да ред) :
1. Ласерско гравирање за различни симбол или Осветлени симбол.
2. Различни метално тело боја може да се направи како Црвена , Зелена , Жолта ,Сина, Бела , Портокалова , Golded .
3.Специјален дизајн за голем дијаметар на 35mm) или small (мал дијаметар до 8mm.
4. Ние прифаќаме различни плаќање начин, како paypal,Т Т,Зачувам и така натаму.
5. Други посебни pls контакт со мене, ОЕМ или ODM за вас!!!!

Повеќе детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
RoHS,VDE,CE,CCC
тековната:
200mA
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Број На Модел На:
PS161P10YSS1
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Гаранција:
1year
Бренд Име:
ELEWIND
Карактеристики:
316L не ' Рѓосувачки челик

Избор на купувачи