.

.

DC5V Реле Приемник Предавателот 315/433MHZ Мини Далечински Управувач Switch 10A Реле Светилка Светлината LED Осветлување Далечински Управувач Префрлате

DC5V Реле Приемник Предавателот 315/433MHZ Мини Далечински Управувач Switch 10A Реле Светилка Светлината LED Осветлување Далечински Управувач Префрлате

DEN 3876.00 DEN 4560.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Примена :
Авто врата, Прозорци, Укинување на апаратот, Влезот guard
,Индустриска контрола ,Безбедност индустрија итн поле.
Спецификации :
Оперативен Напон : DC5 V (DC5 V Relay )
Оперативен Струја : помалку од 7 Ma
Оперативен Фреквенција : 315/433 MHZ (изборен)
Оперативен Температура : -40'C ~ +80'C
Примачот на Осетливост : повеќе од 105d Bm
Влезен Напон : DC5 VV Излезен Напон : DC5 V или
Текст DC5 V Излез Префрлување Вредност прилагодливи
(ние брод на Текст DC5 V Излез 0 V Префрлување Вредност како основни ако не масажа за
"Влезен Напон : DC5 VV Излезен Напон : DC5 V )
Макс Оптоварување : 10 A (имаат подобар Оптоварување помалку од 7А)
Реле : 20 A DC14 V 20 A AC125 V
Примачот Код : Учење код. (Учење Копче за да додадете Предавателот на Приемник)
Излез Државата :
Еден Toggle Latched Приспособена од страна на Точка на Приемникот Одбор
Еден Нема Врска
За Да Се ПрефрлатеПоврзете Се "Т & Mid Dot "
Latched-Connect "L & Mid Dot "
ЕденПритиснете на Предавателот копчето и да ја задржи, примачот реле е ЗА, отпуштете го копчето, примачот реле е ИСКЛУЧЕНО,
За да се префрлате-Притиснете предавателот копчето за 1 пат, примачот реле е НА, притиснете го копчето повторно, примачот реле е ИСКЛУЧЕНО,
LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете го Копчето Б, Примачот е ИСКЛУЧЕНО
Метод На Учење
Влезна моќност за Примачот .Притиснете го копчето за Учење Копчето, додека за Led индикаторот.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
10-100m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1

Избор на купувачи