.

.

4000m Долга Низа Предавателот Модул + Посилни Анти - Мешање Способност Superheterodyne Приемник Модул 315/433MHZ Висока Моќност

4000m Долга Низа Предавателот Модул + Посилни Анти - Мешање Способност Superheterodyne Приемник Модул 315/433MHZ Висока Моќност

DEN 739.00 DEN 1056.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Предавателот Модул
Работен Напон : DC9 V ( DC9 V Батеријата)
Работна Фреквенција : 315/433.92 MHZ Факултативна со оставање масажа
Работат на струјата : 180 м-р
Пренесувајќи Го Оценувате :
Работна Температура : -10'c ~+70'c
Pin : 13 12 11 10 9 V GND
Големина : 49×31×8мм
Код : Фиксна Шифра PT2262 IC Чип
Пренесување на Далечина : 4000m
Примачот Модул
DC5 V 4 CH супер-heterodyne Декодирање Приемник Модул 315/433.92 MHZ
Тука е фиксна шифра Приемник Модул , имаме Еден или Latched во Парк ,по поставување на цел , ве молиме оставете ни масажа ви треба за Еден или Latched ,или ние ќе брод како стандардна " Еден "
Тоа не е честа Приемник Модул, Тоа е супер-heterodyne Приемник Модул со посилен анти - мешање способност и Висока чувствителност, така што тоа може да се користи во склоп на животната средина. Примачот Модул се користи САД MICRF211 Супер-heterodyne Чип.
Работен Напон : DC5 V
Канал : 4 CH
Осетливост : - 113 db
Тип : Декодирање
Големина на : 40*24mm (L*W)
Код : Fixed Код. Еден Toggle Latched Не-прилагодлив
Работат на струјата : ≤ 3m A (5.0 V DC)
Модулација Режимот : ПРАШАЈ
Излез на Податоци : Високо Ниво Сигнал TTL
Pin Бр. Pin Име Настава 1 GND Моќ- (Специјална Употреба) 2 D10 на Податоци 1 Излез 3 D12 Податоци 2 Излез 4 D13 Податоци 3 Излез 5 D14 Податоци 4 Излез 6 D17 Излез Статус Индикација 6 5 V влезна Моќност+ 7 GND Текст Моќ-
Еден - -Притиснете на Предавателот го копчето А, примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување На; примачот реле А е ИСКЛУЧЕНО, исто како и B/C/D
Latched
Притиснете предавателот го копчето А, примачот реле е ЗА, реле B/C/D е ИСКЛУЧЕНО.

Повеќе детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
300-4000m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1

Избор на купувачи