.

.

ELEWIND piezo прекинувач (16mm,PS161P10YBK1,Rohs,CE)

ELEWIND piezo прекинувач (16mm,PS161P10YBK1,Rohs,CE)

DEN 314.40

Количина на стоки
Достапно на барање


Функција : Кога ќе им помогнам на тоа, таа има краток пулсот контакт за 300m S и ќе исклучува наскоро, без разлика колку долго ќе им помогнам на тоа!
16mm IP68 Запечатени piezo префрлате
Дел број : PS161 P10 YBK1
Инсталирајте дијаметар : 16mm дупка со дијаметар
Номинална струја : 200m A
Номинална напон : 24 VAC/DC
Кора Материјал : Алуминиум елоксирани
Кора боја : Црна(Друг избор : Црвена,Зелена,Сина,Сребрена)
IP отценети : IP68
Живот : 5 Милиони Евра
Стандард : Rohs, CE
Работата сила : 2 до 6 (N)
Операција температура : - 40 до +75 степен
Жица конекција :
Мулти-жица води дел 0.22mm2 должина 300мм,искривени од страна на пар.
Pls контактирајте со нас за ДОБРА ЦЕНА!!
Ние може да се направи под посебни барања(Тоа ќе се земе дополнителна наплата, pls контактирајте со нас прво, пред да ред) :
1. Ласерско гравирање за различни симбол или Осветлени симбол.
2. Различни метално тело боја може да се направи како Црвена , Зелена , Жолта ,Сина, Бела , Портокалова , Golded .
3.Специјален дизајн за голем дијаметар на 35mm) или small (мал дијаметар до 8mm.
4. Ние прифаќаме различни плаќање начин, како paypal,Т Т,Зачувам и така натаму.
5. Други посебни pls контакт со мене, ОЕМ или ODM за вас!!!!

Повеќе детали

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
RoHS,CE,CCC
тековната:
200mA
Број На Модел На:
PS161P10YBK1
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Гаранција:
1year
Карактеристики:
piezo префрлате
Бренд Име:
ELEWIND
Материјал:
Алуминиум Легура

Избор на купувачи