.

.

Продажба Водоотпорен LED Мини Партија Светла за Балони, Цвеќиња Мини Led Светла За Свадба Централен КОМПЛЕТ Ајфеловата Стаклени Вазни

Продажба Водоотпорен LED Мини Партија Светла за Балони, Цвеќиња Мини Led Светла За Свадба Централен КОМПЛЕТ Ајфеловата Стаклени Вазни

DEN 2640.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Водоотпорен LED Мини Партија Светла за Фенери, Балони, Цвеќиња Мини Led Светла За Свадба Централен КОМПЛЕТ Ајфеловата Стаклени Вазни Светлина до вашиот посебна прилика со овие фантастични, лесен за употреба LED светла, кои ќе донесат голема ambianceall на свој на вашата специјална прилика. Овие светла може да се користи не само за партиите, туку и за многу други значења, како што се осветлувањето ќе растенијата лонци или можете дури и да ги користите како итен факел. Употреба на овие светла се неограничени, па нека вашите мисли одат дивите!! Овие одлични уникатен балон светла ќе додадете wow фактор за секоја Свадба, Ангажман партија,Диско, Кампување, Barbeque и каква било друга употреба која можете да ја користите вашата фантазија!
Тие едноставно одете во внатрешноста на балон (пред вас удар копии) и откако тоа е разнесено создаде одличен изглед на основните балон со тоа што сјај. (Не заборавајте да го вклучите пред дува балон up!!!) Функција
-Сосема нов & Висок квалитет.
-Лесно да се инсталира.
-Светли LED, заштеда на енергија, долг животен век.
-Одлично за забави, свадби, родендени, годишнини, Божиќ, ноќта на Вештерките, декорација и така натаму. Спецификација :
-Напојува со 3 AG10 батерии (вклучени).
-Со јадица на дно, можете да вметнете или висат нив.
-3 батерии во секој led - заменливи, јамка за бесење, -on/off прекинувач : пресврт дното за да го вклучите/исклучите светлата
Големина : 0.

Повеќе детали

Емитуваат Боја:
Сино, RGB, Зелена, Црвена, Бела, Килибар, Топло Бела, Розова, Виолетова, Теал, Портокал
Употреба:
празник
Извор На Енергија:
DC
Глава Број:
1-19 глава
Напон:
3V
Празник Име:
Ноќта на вештерките
Осветлување Растојание:
1-5m
сертификација:
CE,RoHS
Повод:
Градина
Гаранција:
1 година
боја:
Бела
Број На Модел На:
KS-SB-001
Бренд Име:
KITOSUN
Карактеристики:
Мини Партија светлина
Извор На Светлина:
LED Светилки
Должина:
1.25inch
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
Пластични
Музика:
Никој
Приклучок Тип:
Никој
Приклучете Го Опашка:
No
Тип На Батерија:
3pcs AG13 батерии
База Тип:
Круг
LED Светло бои:
Бела/топло бела/red/жолто/зелена/блу/розова/виолетова/теал/портокал/RGB
LED КОЛИЧИНА:
1pc LED сијалица
Тип На Батерија:
3 x 1.5 V LR41 во секој led, 8 часа+
Големина:
0.5W x 1.25L
Тежина:
4 грама
Функција:
Пресврт да trun/исклучување , Staic ,на стабилна, Без трепкање
Траење На Батеријата:
повеќе од 8 часа, доволно за било која партија или на свадба
Апликации:
се користи за балон , вазни, ајфеловата кула вазни,Флорални и centerpieces
Пакет:
1pc/пп торба, 100pcs/внатрешна кеса

Избор на купувачи