.

.

Замрзнати Партија Декорација Безжичниот Далечински Управувач LED Осветлување База За Вазна Нагоре Осветлување, Свадба Централен Оркестарот осветлување

Замрзнати Партија Декорација Безжичниот Далечински Управувач LED Осветлување База За Вазна Нагоре Осветлување, Свадба Централен Оркестарот осветлување

DEN 14352.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Што е ново ??? Она што е единствен ???
20pcs/Многу Батерија 15 CM Круг RGB Боја се Менува Под Вазна LED Светло База со Далечински Контролер За Централен Оркестарот
6 INCH МУЛТИ-БОЈА LED СВЕТЛО БАЗА Е ЕДЕН ОД НАЈВАЖНИТЕ ПРОИЗВОД ЗА CENTERPIECES ДЕКОРАЦИЈА.
ТОА Е ГОЛЕМА КОГА СЕ КОРИСТИ СО ВАЗНИ, КРИСТАЛ, И CANDELABRAS.
Карактеристики :
1> , Тоа е со 19pcs супер светло Рамен мулти-боја led светла. со далечински контролер, тоа може да покажува 16 различни бои.
2> , литиум батерија може да работи за повеќе од 8 часа по целосно наполнет.. Кога ќе работат само со 3 AA батеријата , исто така, може да светне повеќе од 8 часа. БЕЗЖИЧНИ , PROTABLE
3> , Го адаптерот може да се кандидира на светлата и полнење на литиум батерија . Само околу 6 часа за полнење на литиум батерија.. Ако целосна обвинет на црвени led ќе го исклучи од себе.
4> , Супер-светли led светла. нудат доволно осветлување да било вазни, candelabras..
Оваа светлина база е направен од страна на KITOSUN во Кина. Не ACOLYTE. Не E-luminator..
Спецификации :
* 6inch/15 CM дијаметар, 1.375 инчен/3.5 ЦМ висина
* 19pcs Супер висока Светла SMD5050 RGB LED
* Инсталиран 2200 MAH 3.7 V литиум батерија
* 24keys инфрацрвениот далечински контролер
* Адаптер за полнење, 110-220 V влезен напон, 5 V излез само
* USB напојување со кабел, можете да ги полните со компјутер или телефон полначи.
Што се вклучени ?
20sets 6inch led светло база
Секој сет содржи една светлина база, еден далечински контролер, еден адаптер за полнење, еден USB кабел, еден инсталиран батерија 18650lithium батеријата.

Повеќе детали

Емитуваат Боја:
RGB Боја се Менува
Wattage:
3
Стил:
6inch
Употреба:
празник
Глава Број:
1-19 глава
Осветлување Растојание:
1-5m
сертификација:
CE,RoHS,EMC,LVD
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
Бренд Име:
KITOSUN
Број На Модел На:
KS-CB-619SRR
Тип На Батерија:
ААА
Должина:
6inch
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Повод:
дневна соба
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Празник Име:
Денот на благодарноста
Тело Материјал:
Пластични
Музика:
Никој
Гаранција:
1year
Приклучете Го Опашка:
No
Карактеристики:
6inch Под Вазна LED Светло
боја:
Сребро база
Напон:
4.5V
боја:
црвено-зелено-сина боја се менува
Пакет:
1pc/боја внатрешен кутија, 20pcs/master картон
Батеријата:
18650 литиум батерија,2200mAH
Работат Време:
трае повеќе од 8hours постојано
Големина:
6 ширина, 1.375висок
Материјал:
ABS база(злато/црна/сребрена/бела/сина) јасно КОМПЈУТЕР на врвот
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Тип:
Други Празнична & Партија Материјали

Избор на купувачи