.

.

Sale100pcs/пакет Мулти-боја Skylantern led светло за parper фенер

Sale100pcs/пакет Мулти-боја Skylantern led светло за parper фенер

DEN 3792.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Најдобри Хартија Фенер Светла
Голема кога висат во 6"-8"-10"-12" Хартија Фенери..
За еднократна употреба LED акцент светлина, За хартија фенер е осветлување, со on/off прекинувач(повлече табот), трае најмалку 24 часа,
достапен во 11 светлина бои. Димензии : 1.75"L x 0.75"W x 0.5"H
11colors :
бела/топло бела/жолто/црвена/зелена/блу/розова/виолетова/теал/портокал/мулти-бледнее бојата(RGB).
Оваа мини led хартија фенер светлата се големи со употреба со мали хартија фенери (6"-8"-12"-15").
Ако сакате да светне поголем хартија фенери ,Pls ги користат нашите далечински контролирани батерија управувана хартија фенер светла.
Ние сме ЕДИНСТВЕНА MANUFACTORY, Ова е направено од страна на KITOSUN ,Не Acolyte .
Квалитетот многу повеќе повисока отколку во било која друга светла.
Во исто време,
LED Flora Lytes да го осветлите цветни аранжмани, дизајн реквизити, табела прилагодувања, corsages, служат коцки, свеќа votives, ледени скулптури и многу, многу повеќе.
На Flora Lytes исто така, може да се користи за практично секој елемент вклучувајќи носии, маски, служење, уметност осветлување, дизајнот на ентериер и акцент осветлување за да именува неколку.
Тие прават голема партија услуги, како и.
Floralytes оригинални не се дизајнирани да се користи во вода. Ако длабоко навлезе во вода, Floralyte ќе трае околу 8-10 часа, а водата ќе почне да се бојата по неколку часа. Тоа е најдобро да се користи подводните floralytes ако не можете да ја промените на водата на секои 6 часа.

Повеќе детали

Емитуваат Боја:
Сино, Multicolor Исчезнува, Зелена, Црвена, Бела, Килибар, Топло Бела, Розова, Виолетова, Теал, Портокал
Употреба:
празник
Извор На Енергија:
DC
Глава Број:
1-19 глава
Напон:
3V
Празник Име:
Ноќта на вештерките
Должина:
3cm
Осветлување Растојание:
1-5m
сертификација:
CE,RoHS
Повод:
Градина
Број На Модел На:
KS-FL-003
Гаранција:
1 година
боја:
Бела
Бренд Име:
KITOSUN
Карактеристики:
Parpel фенер led светло
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
Пластични
Тип На Батерија:
CR2032
Музика:
Никој
Приклучок Тип:
Никој
Приклучете Го Опашка:
No
База Тип:
НЕМА ПОТРЕБА
Големина:
Ј2.0 x W0.9 x H0.45
Батеријата:
CR2032 батерии во clueded
Боја За Опции:
Бела/Топло Бела/Red/Жолто/Портокал/Сино/reen/Теал/Виолетова/Розова/RGB
Reuseable:
За еднократна употреба, но со повлече префрлате
Траење На Батеријата:
Повеќе од 48hours
Пакување:
10pcs/Блистер,100pcs/внатрешен кутија,1000pcs/Master картон
Водоотпорен или не ?:
NO
Можат да работат под вода ?:
Yes
Тежина:
11grams
Апликации:
цветни аранжмани,хартија фенер осветлување,дрво светла

Избор на купувачи