.

.

[БЕЛА]Нови увезени Јапонски АЛПИТЕ potentiometer RK097 двојна прецизност волумен potentiometer A100K 15 Оска--10PCS/МНОГУ

[БЕЛА]Нови увезени Јапонски АЛПИТЕ potentiometer RK097 двојна прецизност волумен potentiometer A100K 15 Оска--10PCS/МНОГУ

DEN 1802.00 DEN 2225.28

Количина на стоки
Достапно на барање


Нови 100 % автентична оригинална увезени Јапонски оригинални АЛПИТЕ potentiometer RK097 двојна прецизност potentiometer волумен potentiometer A100 K 15 Оска Избор за високо-крај аудио ентузијасти.
Потекло : Автентични Јапонски дух .
АЛПИ е познатиот Јапонски potentiometer бренд, е светски многу позната еден potentiometer бренд , со висок квалитет , долго време е познато за често широка употреба во многу Hi-end ниво на машината, Кинески фанови умови на живот , АЛПИТЕ е дефинитивно престижниот треска бренд.
Јапонски оригинални АЛПИТЕ волумен potentiometer користи повеќе во високо-треска засилувач , во споредба со општиот обем potentiometer , постојат очигледни предности и карактеристики . Обичните potentiometer за да ја прилагодите јачината на звукот генерирани кога "creak" звук , како што се бучава , па јачината на звукот рамнотежа не е многу добра, лесно да се воведе бучава, слабата отпорност на тешки опкружувања , лесно да се сиромашните контакт, со што се предизвикува бучава и многу други големи ротација проблеми, луѓето тешко да се прифати , или дури и да преплашува корисници ( големи звучници испуштаат различни звук ) . АЛПИТЕ potentiometer се надминат овие проблеми , продолжена употреба на стабилни перформанси
Отпорник елементи 2 Обединетите Монтажа на ветер Хоризонтална тип Actuator конфигурација Хоризонталната оска Должина на 15mm Централна Локација Никој Вкупно отпор 100kΩ Отпор коси 1А Минимум за единица (компјутери.

Повеќе детали

is_customized:
Yes
Температурата На Работа:
-75-80
Тип:
Средување На Potentiometer
Номинална моќност:
-
Отпор Толеранција:
5
Технологија:
метални легури
Max. Оперативен Напон:
-
Отпорот:
kk
Број На Модел На:
potentiometer
Состојба:
Нови
Бренд Име:
RONGLAN

Избор на купувачи