.

.

[БЕЛА]Јапонија АЛПИТЕ модел авиони - контрола играчка игра мултифункционален џојстик potentiometer B10K Бр. испрати капа--10PCS/МНОГУ

[БЕЛА]Јапонија АЛПИТЕ модел авиони - контрола играчка игра мултифункционален џојстик potentiometer B10K Бр. испрати капа--10PCS/МНОГУ

DEN 848.00 DEN 1047.36

Количина на стоки
Достапно на барање


HM автентични Јапонски АЛПИТЕ potentiometer далечински управувач играчка игра мултифункционален рокер B10 K 3 стапки Бр. испрати Шапка
Џојстик контролер RKJXK / RKJXV Серија
Детали
Производ ID RKJXV1224005
Оперативен оски На вратило Вратило материјал Смола Џојстик ресетирате механизам ги Имаат Променлива отпорник дел Максимална оперативен напон 50 V AC, 5 V DC Акција агол Секоја насока 23 ° max. Отпор закон B (0 B) Вкупно отпор 10kΩ Оперативни живот 2,000,000 циклуси Министерството прес центар Центар притисни Имаат Максимална номинална 50m A 12 V DC Удар 0.4 (+0.5, -0.3) mm Оперативни живот 500,000 циклуси
Температурата на работа спектар -10 до +70 Електрични својства Насочен Резолуција Постојано Променлива - Изолација Отпор 100 MΩ мин. 250 V DC да Издржи Напон 250 V AC за 1 минута Номинална Моќност 0.0125 W Лизгачки бучава 300m V p-p max. Со JIS метод Механички својства Насочен оперативни сила 14 ± 10m N? M Притиснете Акција Сила 7.4 ± 3 N Одговор лост парична казна ± 5 ° Силен оперативен дел Брзина на ветер 98 N мин. (Push), 50 N мин. (Pull) Издржливост Оперативни живот

Повеќе детали

Состојба:
Нови
Технологија:
метални легури
Број На Модел На:
B10K
Тип:
Ротари Potentiometer
Отпорот:
B10K
Отпор Толеранција:
5
Номинална моќност:
-
Max. Оперативен Напон:
-
Температурата На Работа:
-75-80
is_customized:
Yes
Бренд Име:
RONGLAN

Избор на купувачи