.

.

[БЕЛА]Вистински увезени од Јапонија SAKAE SoftBrands прецизност мулти-свиок potentiometer 22HP-10 отпор има 1K, 5K, 10K--5PCS/

[БЕЛА]Вистински увезени од Јапонија SAKAE SoftBrands прецизност мулти-свиок potentiometer 22HP-10 отпор има 1K, 5K, 10K--5PCS/

DEN 4102.00 DEN 5064.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Вистински увезени од Јапонија SAKAE Soft Brands прецизност мулти-свиок potentiometer 22 HP-10 отпор има 1 K, 5 K, 10 K место .
Стандард отпор опсег :
100Ω ~ 50 KΩ (5 круга )
100Ω ~ 100 KΩ (10 круга )
Вкупно Отпор Толеранција :
Стандард на ниво ± 5% (Ј)
Точност ± 1% (F)
Независна Линеарност Толеранција :
Стандард одделение ± 0.3% (5 круга ) ± 0.25% (10 круга )
Точност ± 0.2% (5 круга ) ± 0.1% (10 круга )
( Подолу 5 KΩ) (± 0.25%) (5 круга ) (± 0.15%) (10 круга )
Моќност :
1.0 W (5 круга )
2,0 W (10 круга )
Електрични Патување : 360 ° × n ± 5 ° (n : број на се врти )
Механички удар : 360 ° × n +10 ° (n : број на се врти )

Повеќе детали

Отпорот:
10K Ohm, 5K Ohm, 1K Ohm
Номинална моќност:
-
Бренд Име:
RONGLAN
Max. Оперативен Напон:
-
Број На Модел На:
potentiometer
Состојба:
Нови
is_customized:
Yes
Тип:
Средување На Potentiometer
Отпор Толеранција:
5
Технологија:
метални легури
Температурата На Работа:
-75-80
Отпорот:
kk

Избор на купувачи