.

.

2018 Топла Продаде Прилагодено Фабрика Cupcake Пакување, Кутии

2018 Топла Продаде Прилагодено Фабрика Cupcake Пакување, Кутии

DEN 655.20

Количина на стоки
Достапно на барање


2018 Топла Продаде Прилагодено Фабрика Cupcake Пакување, Кутии
Бесплатни дизајн Супер убава свадба и партија додаток за колачи и бонбони кутии во брза испорака за промет на големо и мало од професионални производителот - yoyo занаети
Спецификација :
Точка име
Свадба кутија Дополнителна декорација Лента
Големина
5*5*8.5 см , прилагодена големина е во ред
Материјал
Бисер на хартија,боја на хартија,goffered хартија или хартија(повеќе различни видови на хартија можат да бидат понудени според вашите барања)
Technic
Ласерско сечење
Пакување
25pcs/oppbag, се спакуваат сите opp кеси во стандардна извоз krabičkách.
ОЕМ
Да се обезбеди. Сите производи се дизајнирани и направени од страна на самите себе . Секако, ние го поздравуваме вашиот дизајн! Големини, бои и материјали можат да се менуваат, како на вашите барања.
Логото
Бесплатни дизајн, Корисниците логоа се достапни.
MOQ
50pcs/item, се меша цел е во ред
Боја
Бела, златна, сребрена, жолта, црвена, розева, виолетова, езерото сина, светло сина, портокалова, беж, сива, зелена, кафена,темно црвена,итн. Различни бои ќе можат да изберат
Палета на производи
Имаме разни видови на ласерски сече хартија кутија, cupcake wrappers, Божиќ украси, и така натаму. И ние обезбеди обработка на услуги.
Време на испорака
Брза испорака, тоа ќе биде направен по точно цел количество .
Нашата свадба кутија ќе пристигне стан и тие се многу лесно да се соберат, тие се неверојатни украси за свадба, роденден, бебе туш, булчински туш, ангажман партија, годишнини, празник собирање, сезонски партии, Крштевки, Бар/Лилјак Mitzvahs и некои други occassions
Примероци :
Ние сме една од најпознатите професионални производители во Кина, и се произведуваат сите видови на cupcake wrappers,свадба кутија,подарок случаи,cupcake облоги,место картичка,седиште карта,покана картичката,ви благодариме картичка,и така натаму.

Повеќе детали

Повод:
Шема:
Дрвја,Лицето,Ѕвезда,Број,Срцето,Цртан Слика,Пеперутка,Архитектура,Филм животно,Круна,Писмо,Цртан филм Автомобил,Љубовници
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
свадба кутија
Број на Компјутери:
50pcs
Материјал:
Картон
боја:
црвена,бела,златна,зелена,сина,црна,розова,виолетова,крем, кафе,итн
Материјал:
250g бисер хартија,250g боја на хартија,230g боја на хартија,180g боја на хартија
Technic :
ласерски сече
Употреба:
партија, свадба, подарок, прослава, промоција
MOQ:
50pcs
испорака:
DHL,EMS,Fedex,UPS-от,ТНТ,Кина пост,од страна на морето
ОЕМ:
на располагање
кориснички:
на располагање
Место на Потекло:
Shandong, Кина (Копно)
Производи:
свадба кутија

Избор на купувачи