.

.

Козметички пополнување на машина еден флаширање главата додатен за pasty мед,крем пумпа доза опрема за пакување алатки,бункер ss304 5L

Козметички пополнување на машина еден флаширање главата додатен за pasty мед,крем пумпа доза опрема за пакување алатки,бункер ss304 5L

DEN 27360.00

Количина на стоки
Достапно на барање


За машина Ние сме една од ретките производителот на овој вид производ низ Кина, Ние нудиме висок квалитет на машина со поевтина цена, секој дел се ко-работи многу добро, и покрај тоа што може да се земе мала количина со фабрика цена од тука, и да го споделат нашата промоција зделка некои времиња, секоја машина е на доволно акции, ве молиме цел директно ако тоа е интересно за вас. Машината е главно напојува со воздух под притисок, но тоа е, исто така, контролирани од страна на електрични сигнали, но тоа е мала електрична енергија comsuption на само 10 W, потребни воздушниот притисок е 0.4-0.9 MPa, кога планираат да им овозможат на воздушниот компресор, ќе е подобро да се земе поголем цилиндар, како што може да работи за повеќе часа. Структурата е направена од нерѓосувачки челик (304, па вие не се грижите за ' рѓа. Тоа може да го направите и двете течности и pasty животни, и висока температура исто така е достапен, високо вискозни течење на храна, хемиски, стока, пијалоци и други производ се погодни за оваа машина, и пополнување брзина е прилагодлив па вие не се грижите за јавните, и млазницата е, исто така, променливи (4,6,8,10,12 mm широк млазницата е достапно за вашиот избор). Машината параметар Модел : SL2500 SP и SL5000 SP Пополнување опсег : 300-2500ml и 500-5000ml(најдобро пополнување опсег) Accurancy : +/-1% Брзина : 0-25 шишиња/мин Pnuematic клипот : AIRTAC брендирани Singel млазницата : 8мм (опционално, ве молиме известете ја вашата favoriate еден) Хопер : може да постојат 30liters Автоматски режим и рачен режим за Брз приклучок на воздухот извор на снабдување со wavle Топол сок достапни (и До 100 Степени
Топло Совети Производ Служба : Сите објекти на екранот се availiable за испорака, можете да ни остави ги пораките за било истрага! Превозот Време : 5-10days (Празници excepted), Изменуваат или тешки машина ќе потрае подолго tiem.

Повеќе детали

боја:
300 до 2500ML, 500 до 5000ML
Не-Оптоварување Брзина:
NA
Максимален Вртежен Момент:
NA
Број На Модел На:
NA
Тип:
Други
is_customized:
Yes
Просечната Потрошувачка На Воздух:
NA
Големина:
NA
Напон:
110V/220V
Приклучете:
Кина, ЕУ, САД
Капацитет:
Течни и слатка животни
Управувано од лице тип:
Воздушниот притисок од 0.4 MPa+
Текстура:
SS304, да обезбеди SS316 за високо киселина апликација како изборен услуга
Хопер:
30L
DIY Материјали:
Водовод

Избор на купувачи