.

.

црна USB Порт 58mm термички Приемот pirnter ПОС печатач мини печатач термички печатач

црна USB Порт 58mm термички Приемот pirnter ПОС печатач мини печатач термички печатач

DEN 805.92

Количина на стоки
Достапно на барање


црна USB Порт 58mm термички Приемот pirnter ПОС печатач мини печатач печатач термички Печатач
58 H серија приемот печатач нуди печатење до 90mm во секунда за двете текст и графика, одлична сигурност и лесен за употреба карактеристики. Тоа се користи многу на широко во трговски центри, вечера пазари, мало, хотели, ресторани, и слично.
Производ Карактеристики
1, ниско ниво на бучава, брзо печати брзина
2, висок квалитет на печатење
3, поддршка парични фиока возачот
4, компактен и лесен, атрактивен изглед
5, разумни структура, лесно да го инсталирате, хартија, лесна за одржување
6, знакот може да зголемиш печати, се приспособат линија проред Печатење
7, поддршка на различни густини bitmap графика печатење машина преземете
8, ниска потрошувачка на енергија, ниски трошоци, без панделки, мастило касети
Карактеристики на производот > Брзо печатење до 90mm/sec за двете текст & графика > Поддршка продавница логото преземете и печатење (bmp датотека) > Поддршка бар код print > Drop-in хартија вчитување > Компатибилен со Epson ESC/ПОС > Поддршка 32bit/64bit Windows > Поддршка на Линукс, > Рачки max. 5760 термички се тркалаат
Печатач Specifictions
Печати метод
Термички линија печатење
Брзината на печатење
90mm во секунда
Печати фонтови (ASCII)
Фонт На(default) : 12x24; Font Б : 9x17
Колона капацитет (A/B)
Фонт На : 32; Font Б : 42
Комуникацијата пристаниште
USB / Паралелни / Сериски (изборен)
Податоци баферот
Текст 32 KB
Хартија spec
57.

Повеќе детали

боја:
USB, Bluetooth, USB
Приклучок Тип:
ЕУ приклучок, приклучете НИ се
Двострано Печатење:
No
Макс. Големина На Хартија:
A0
Напон:
100-240V
Тип:
Инкџет
Потрошен Тип:
Посебна Тонер
Почетен Датум:
2010
Брзината На Печатење Во Боја:
90mm/s
Големина:
400*230*185mm
Бренд Име:
GOOJPRT
Употреба:
термички печатач
Брзината На Печатење:
25ppm
Стил:
Црна и Бела
По продажба на Услуги:
Продавница Три Гаранции
Црна Брзината На Печатење:
90mm/s
Внатрешна Меморија:
32MB
Хартија Храна Режим:
упатство
Поддржува Мрежа За Печатење:
жичен/безжична
Max. Резолуција:
300dpi
Број На Модел На:
ЈП-58H
Тежина:
1.5kg
Интерфејс Тип:
USB
Dot Matrix Тип На Печатач:
Универзална билет печатач
Примена:
За Комерцијални
Брзината На Печатење:
90mm/s

Избор на купувачи