.

.

Бесплатен превозот со Голема брзина црна USB Порт 58mm термички Приемот pirnter ПОС печатач ниско ниво на бучава мини печатач ,термички печатач

Бесплатен превозот со Голема брзина црна USB Порт 58mm термички Приемот pirnter ПОС печатач ниско ниво на бучава мини печатач ,термички печатач

DEN 1511.52

Количина на стоки
Достапно на барање


Бесплатен превозот со Голема брзина црна USB Порт 58mm термички Приемот pirnter ПОС печатач ниско ниво на бучава мини печатач ,печатач термички Печатач
58 H серија приемот печатач нуди печатење до 90mm во секунда за двете текст и графика, одлична сигурност и лесен за употреба карактеристики. Тоа се користи многу на широко во трговски центри, вечера пазари, мало, хотели, ресторани, и слично.
Карактеристики на производот > Брзо печатење до 90mm/sec за двете текст & графика > Поддршка продавница логото преземете и печатење (bmp датотека) > Поддршка бар код print > Drop-in хартија вчитување > Компатибилен со Epson ESC/ПОС > Поддршка 32bit/64bit Windows > Поддршка на Линукс, > Рачки max. 5760 термички се тркалаат
Печатач Specifictions
Печати метод
Термички линија печатење
Брзината на печатење
90mm во секунда
Печати фонтови (ASCII)
Фонт На(default) : 12x24; Font Б : 9x17
Колона капацитет (A/B)
Фонт На : 32; Font Б : 42
Комуникацијата пристаниште
USB / Паралелни / Сериски (изборен)
Податоци баферот
Текст 32 KB
Хартија spec
57.5 ± 0.5(W) * 65mm (дијаметар)
Сигурност (TPH)
50 км
Машина
Sawtooth машина
Парични фиока интерфејс
1x Port / 12 VDC 1А, 6-pin RJ-11 Socket
Напојување
Текст 175~240 VAC 50~60 Hz; излез 12 VDC 2.6 НА
Случај боја
Црна, Бела
Печатач Нето Тежина
1.3 кг
Печатач Димензија :
188x118x88mm
Опкружување при работа
0~45 °C / 10~80%
Складирање на животната средина
-10~60 °C / 10~90%
Возачот
Win2003 / Win NT / Win XP / Vista / Windows 7
Linux
Додатоци
1 X кабел
1 X напојување
1 X тест хартија за печатење Бар-код
CODE39, ITF, CODABAR, CODE93, CODE128,
UPC-А, UPC-E, JAN13(EAN13), JAN8(EAN8)
.

Повеќе детали

боја:
USB, Bluetooth, USB
Приклучок Тип:
ЕУ приклучок, приклучете НИ се
Двострано Печатење:
No
Макс. Големина На Хартија:
A0
Напон:
100-240V
Тип:
Инкџет
Потрошен Тип:
Посебна Тонер
Почетен Датум:
2010
Брзината На Печатење Во Боја:
90mm/s
Големина:
400*230*185mm
Бренд Име:
GOOJPRT
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Употреба:
термички печатач
Брзината На Печатење:
25ppm
Стил:
Црна и Бела
По продажба на Услуги:
Продавница Три Гаранции
Црна Брзината На Печатење:
90mm/s
Внатрешна Меморија:
32MB
Хартија Храна Режим:
упатство
Max. Резолуција:
300dpi
Број На Модел На:
ЈП-58H
Тежина:
1.5kg
Интерфејс Тип:
USB
Dot Matrix Тип На Печатач:
Универзална билет печатач
Примена:
За Комерцијални
Брзината На Печатење:
90mm/s

Избор на купувачи