.

.

5 Pack 30 Диплома за Mimaki Зацементира Карбид Ножеви за Сечење Плотер Нож Винил Машина

5 Pack 30 Диплома за Mimaki Зацементира Карбид Ножеви за Сечење Плотер Нож Винил Машина

DEN 455.00 DEN 523.20

Количина на стоки
Достапно на барање


5 компјутери 30° ножеви за Mimaki , погоден за сите видови на индустриски сечење материјали, како што се стада, маскирање лента, рефлективни, винил и др.
5pcs во една пластична кутија, најдобар квалитет разумна цена
Сечење плотер е применливо : За Mimaki
Особено за нормално фронтови, и материјали кои во 100, д. г. винил за сообраќај знак, стада, итн.
Карактеристики
Волфрам зацементира карбид : Трајни
Висок и нова технологија : Прецизни
Направен во Зацементира Карбид
Висок квалитет и Екстра долг живот
Пет бришачи во една кутија
Погоден за сите за Mimaki плотери
Сечилото големина : 20mm (Должина) x околу 1.5 мм (дијаметар)
Достапни агли за разлика состојба : 30, 45 и 60 степен
Knifepoint Форумот 0.25 и 450-1500
нож, долг живот ОЕМ Ножеви
Супериорен ОЕМ ножеви за острина и издржливост
Супериорен сечење на повеќето сложени дизајни
НАЈНИСКИ ЦЕНИ - Висок квалитет на ножеви се произведени од Кина, цврсти карбид акции користење на компјутерски контролирани CNC машини за прецизност и сечење на точност.
P. S. : разлика меѓу 30, 45 и 60 степен се покажа како подолу :
Превозот : 1. Ние Брод на Светот, освен Кина, Белгија, Луксембург, Италија, Хрватска, Нигерија, Хонг Конг, и ние не 2. Нарачки обработени во рок од 24-48 часа на плаќање проверка. 3. Пред купување, ве Молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно. Или не, ве молам, точно пред исплата.

Повеќе детали

Број На Модел На:
mimaki 30 степен
боја:
Јасно
Бренд Име:
einkshop
Тип:
Други
Количина:
5pcs
Состојба:
добро
Титула:
30°
Lenght:
20mm
Винил Машина Плотер Ножеви:
За Mimaki Винил Машина Плотер Ножеви

Избор на купувачи