.

.

JZL Memoria PC2-6400 DDR2 800MHz / PC2 6400 НПД 2 800 MHz 2GB LC6 240PIN Десктоп PC Компјутер DIMM Меморија RAM меморија Само За AMD ПРОЦЕСОР

JZL Memoria PC2-6400 DDR2 800MHz / PC2 6400 НПД 2 800 MHz 2GB LC6 240PIN Десктоп PC Компјутер DIMM Меморија RAM меморија Само За AMD ПРОЦЕСОР

DEN 359.00 DEN 417.12

Количина на стоки
Достапно на барање


Модел
Десктоп DDR2 2 GB
Капацитет
2 GB
Меморија Брзина
PC2-6400 800 MHZ
Меморија Socket
ДОЛГО-DIMM
Чипсет
8 Bits ETT чипсет
Чипсет Бренд
Sknynix, Nanya, PSC, HY,ДИК,МИКРОФОН,ELP, Samsung..
Меморија Канал
За Единечен Канал
Комбинација Форма
Поддржува Dual-канал
КУД Латентност
CL6
Иглички
240pin
Напон
1.8 V±0.1
Карактеристики
Unbuffered
Функција
Не-ECC
Ram Меморија Бренд
JZL
Фабриката Увери
Доживотна Гаранција
Напомена :
Овој објект меморија 800 2 GB За AMD : е не може да се компатибилни со Intel ПРОЦЕСОР И NVIDIA NForce серија плочи И сите intel northbridge чипсет матични плочи и За Compaq, DELL, IBM, APPLE Mac, Mac Book, HP, Портал, Emachines, Packbell компјутер.
Иглички на Мемориската ОВНИ : НПД за Десктоп = 184 иглички DDR2 за Десктоп = 240 иглички DDR3 за Deaktop = 240 иглички Прочитате Прво : Признавање на XP е околу 2.89 GB Признавање на Win 7 32 Bit е околу 2.26-4.5 GB Признавање на Win 7 32 Bit е околу 8-16 GB Пред купување овни, ве молиме потврдете кој модел е погоден за вашиот Десктоп / Лаптоп, вообичаените модели се како што е подолу : PC-100 = SDRAM 100 MHz PC-133 = SDRAM 133 MHz PC-2100 = DDR1 266 MHz PC-2700 = DDR1 333 MHz (Компатибилен со DDR1 333 MHz) PC-3200 = DDR1 400 MHz (Компатибилен со DDR1 333 MHz, DDR1 266 MHz) PC2-4200 = DDR2 533 MHz PC2-5300 = DDR2 667 MHz (Компатибилен со DDR2 533 MHz) PC2-6400 = DDR2 800 MHz (Компатибилен со DDR2 667 MHz, DDR2 533 MHz) PC3-има око 8500 = DDR3 1066 MHz PC3-10600 = DDR3 1333 MHz (Компатибилен со DDR3 1333 MHz) PC3-12800 = 1600 MHz DDR3 (Компатибилен со DDR3 1333 MHz, DDR3 1066 MHz) Внимание : DDR1 & DDR2 & DDR3 работа во различни напон, не може да се компатибилни едни со други, ве молиме Не се обидувајте со ред матична плоча.

Повеќе детали

Капацитетот На Меморијата:
800 2GB За AMD
Ладење Перка:
No
Број На Модел На:
JZL-800A-2GB
Тип:
DDR2
Комбинација форма:
2x Dual-канал
Гаранција време:
Доживотна Гаранција
Функција:
НЕ-ECC
Интерфејс Тип:
240pin
Објектот Состојба:
Нови
Бренд Име:
JEAZLANJZL
Меморија Напон:
1.8 V
Пакет:
Yes
Меморија Фреквенција:
800 MHz
Вредност на КП:
6
Секвенца:
6-6-6-18
Фреквенција:
800Mhz
Примена:
Десктоп
Производи Статус:
Акции
Производи функција:
Се зголемува перформансите на системот
Меморија Брзина:
PC2-6400
Само компатибилни:
За AMD чипсет плочи

Избор на купувачи