.

.

100PCS FEDEX БРЗО Висок Квалитет 12V 2.5 Водоотпорни Електронски LED Драјвер Напојување Трансформатор AC170V-264V да DC12V 30W IP67

100PCS FEDEX БРЗО Висок Квалитет 12V 2.5 Водоотпорни Електронски LED Драјвер Напојување Трансформатор AC170V-264V да DC12V 30W IP67

DEN 38850.00 DEN 43166.88

Количина на стоки
Достапно на барање


големина 222 * 30 * 20 мм
на текст
Напон Спектар : 170 ~ 264 VAC 47 ~ 63 Hz, 235 ~ 373v DC
AC влез на струјата : 0.5 A/115 VAC 0.15 A/230 VAC
Inrush тековни : Ладно-започнете со тековната 30 A/230 VAC
Истекување на струјата :
излез
DC излезен напон : 12 V
Номинална излезна струја : 2.5
Излезна Моќност : 30 W
Толеранција на излезен напон : ± 1%
Започнете , пораст , држи време : 800ms , 20ms , 24ms/230 VAC
ефикасноста на 82%
тежина : 260g/еез
Пакување : пакет во белата кутија
заштита
Заштита од преоптоварување : 105 % до 135% од номинална излезна моќ да почне одново се вчита заштита
Заштита тип : hiccup режим , оптоварување на абнормални услови може да бидат отстранети за да се врати
Во текот температура заштита : случајот температура ≥ 85 степен почетна температура заштита
Заштита : исклучи излез автоматски кога температурата се враќа во нормала по обнова
Оперативен температура и влажност : -10 степенот до +60 степен ; 20 % до 90% на RH ( се Однесува на Derating Крива )
Складирање температура и влажност : -20 степен на +85 степен ; 10 % до 95% RH не-кондензирање
Шок отпор : 10 да 500 Hz, 2 G 10min. / Циклус време е 60 минути долго , секоја оска
Изолација отпор : влез и излез : 100 Ohms/500 VDC
Стандарди за безбедност , заштита класа : во согласност со UL1012 IP67
EMC стандарди : во Согласност со EN55022, КЛАСА 2
Пакет Содржина :
100pcs 30w Led драјвер IP67 водоотпорен
ПРЕВОЗОТ
Да АУ ,НИ Канада,велика БРИТАНИЈА земји, воздухот парцела трае околу 10-15 работни дена да пристигнат до вашиот destinaton.
Во Европските земји, тоа може да трае неколку дена и подолго.
Можете да изберете брза испорака метод ако сакате да го добивате тоа наскоро, но екстра пари е во вашите трошоци.

Повеќе детали

is_customized:
Yes
Гаранција:
3 годишна гаранција
сертификација:
ROHS
боја:
Сребро.
Тежина:
0.260kg
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Напон:
12v постојано
моќност:
30W
тековната:
2.5

Избор на купувачи