.

.

Алуминиум Водоотпорен Отворен Led Драјвер Напојување DC12v 20W HighPower IP67 Водоотпорен 1.7 На Cureent 2 Години Гаранција ,100pcs

Алуминиум Водоотпорен Отворен Led Драјвер Напојување DC12v 20W HighPower IP67 Водоотпорен 1.7 На Cureent 2 Години Гаранција ,100pcs

DEN 28914.00 DEN 32126.88

Количина на стоки
Достапно на барање


големина 132 * 30 * 20 мм
на текст
Напон Спектар : 170 ~ 264 VAC 47 ~ 63 Hz, 235 ~ 373v DC
AC влез на струјата : 0.28 A/230 VAC
Inrush тековни : Ладно-започнете со тековната 30 A/230 VAC
Истекување на струјата :
излез
DC излезен напон : 12 V
Номинална излезна струја : 1.7 На
Излезна Моќност : 20.4 W
тежина : 220g/еез
Толеранција на излезен напон : ± 1%
Започнете , пораст , држи време : 800ms , 20ms , 24ms/230 VAC
ефикасноста на 82%
Тежина : 220g/еез
Пакување : пакет во белата кутија
заштита
Заштита од преоптоварување : 130 % 150% на номинална излезна моќ да почне одново се вчита заштита
Заштита тип : hiccup режим , оптоварување на абнормални услови може да бидат отстранети за да се врати
Во текот температура заштита : случајот температура ≥ 85 степен почетна температура заштита
Заштита : исклучи излез автоматски кога температурата се враќа во нормала по обнова
Оперативен температура и влажност : -10 степенот до +60 степен ; 20 % до 90% на RH ( се Однесува на Derating Крива )
Складирање температура и влажност : -20 степен на +85 степен ; 10 % до 95% RH не-кондензирање
Шок отпор : 10 да 500 Hz, 2 G 10min. / Циклус време е 60 минути долго , секоја оска
Изолација отпор : влез и излез : 100 Ohms/500 VDC
Стандарди за безбедност , заштита класа : во согласност со UL1012 IP67
EMC стандарди : во Согласност со EN55022, КЛАСА 2
Пакет Содржина :
100pcs 20w 12v Led драјвер IP67 водоотпорен
ПРЕВОЗОТ
Да АУ ,НИ Канада,велика БРИТАНИЈА земји, воздухот парцела трае околу 10-15 работни дена да пристигнат до вашиот destinaton.
Во Европските земји, тоа може да трае неколку дена и подолго.
Можете да изберете брза испорака метод ако сакате да го добивате тоа наскоро, но екстра пари е во вашите трошоци.

Повеќе детали

is_customized:
Yes
Гаранција:
3 годишна гаранција
сертификација:
ROHS
боја:
Сребро.
Тежина:
220g
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Излезниот Напон:
12v
моќност:
20.4 W
тековната:
1.7 На
Тежина:
220g/еез

Избор на купувачи