.

.

Аниме Rozen maiden Traumend Oubertuere Црна Готски Лолита Фустан cosplay костим

Аниме Rozen maiden Traumend Oubertuere Црна Готски Лолита Фустан cosplay костим

DEN 1493.00 DEN 2044.80

Количина на стоки
Достапно на барање

Rozen maiden Црна Готски Лолита cosplay костим Фустан Вечер фустан
Целосен Сет : Фустан + Ткаенината + Коса додатоци + вратоврска + рака ракав чипка чорапи(бели Чорапи) + Panniers
Забелешка : Мора ажурирање на фотографии,тоа е ист фустан како прв производ.
Мала : Биста Во 80СМ Рамо 35 CM половината 63 CM должина, во рок од 70 CM
М : Биста 83 CM, Половината 66 CM, Рамо 37 CM, Должина 73 CM
L : Биста 87 CM, Половината 73 CM, Рамо 39 CM, Должина 80СМ
XL : Биста 98 CM, Половината 80СМ, Рамо 42, Должина 85 CM
Love Live! Снег Halation Маки Nishikino Cosplay Костими со Висок Квалитет Сопствени Направени Униформа US$ 97.99 /парче
Аниме Љубов Во Живо! Фаза Yazawa Нико Cosplay Костим Облека жена слугинката фустан cosplay костим US$ 86.99 /парче
Aniem Steins Портата Mayushii Cosplay Костим жена машки cos Обичај Било која Големина US$ 79.99 /парче
Inu X Boku " СВ Прекрасна Лолита Принцеза Слугинката Аниме Келнерка Cosplay Костим 7 Бои US$ 45.99 /парче
Panty & Порибување со Garterbelt Хероина Анархија Порибување Црн Фустан Cosplay Костим US$ 88.99 /парче
Аниме Порибување Cosplay (Ангел) костим од Panty и Порибување со Garterbelt за жена /женски фустан US$ 112.69 /парче
Аниме Puella Мудреците Madoka Magica Tomoe Mami Cosplay Костим Обичај Било која Големина ноќта на Вештерките US$ 89.99 /парче
Аниме Евтини Сопствени направени Puella Мудреците Madoka Magica Kyoko Сакура Cosplay костим US$ 79.99 /парче

Повеќе детали

Големина:
S, M, L, XL
Извор:
аниме cosplay
Посебни Употреба:
Носии
Извор Тип:
Аниме
Пол:
Жените
Материјал:
Полиестер
Тип На Објект:
Се поставува
Бренд Име:
PUOEWJN
Компоненти:
целосен сет
Знаци:
Rozen Maiden
Посебни Употреба:
Костими & Додатоци
Тип На Објект:
Носии
is_customized:
Yes
Одделот За Името:
Возрасни
Ткаенина Тип:
Broadcloth
Должина На Ракав:
Краток
Знаци:
Цртан Лик Костимите

Избор на купувачи