.

.

Dangle Barbell Стомак Папокот Прстен златна Боја Кристал Долго Tassels Папокот Пирсинг Накит Пирсинг Хируршки Челик

Dangle Barbell Стомак Папокот Прстен златна Боја Кристал Долго Tassels Папокот Пирсинг Накит Пирсинг Хируршки Челик

DEN 1510.00 DEN 1510.08

Количина на стоки
Достапно на барање

Dangle Barbell Стомак Папокот Прстен златна Боја Кристал Долго Tassels Папокот Пирсинг Накит Пирсинг Хируршки Челик
Материјал : Сребрен Позлатен На Хируршки Челик,Кристал. НЕ ИСЧЕЗНАТ!!!
Состојба : 100% Сосема Нов Пирсинг Омб
Пол : Секси Жени Тело Накит
Квалитет : 1 Парче Стомак Прстен
Ние правиме овие стомак прстен себе, да го прифати обичај цел, ако имате било idear за стомак прстен сакате, ве молиме слободно контактирајте со нас!
Имајте во предвид дека : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.
Ние гарантираме за стилот е иста како што е прикажано на слики. Ви благодариме!
Околу папокот прстен
На папокот пирсинг (исто така познат како папокот пирсинг или на папочната натопи пирсинг) е вид на Пирсинг наоѓа во, на или околу Папокот. Тоа може да се излечи брзо и без проблеми, како уво пирсинг, или може да се лекува повеќе како површината пирсинг со придружните продолжен исцелување време. Лекување обично трае помалку од шест месеци, и колку што е чисти, таа ќе се исцели убаво. За разлика од повеќето тело пирсинг, ова е еден од ретките што не е нормално да го одбие, иако отфрлање стапка е поголема од не-површина пирсинг, како што се уво пирсинг.
Вистинските папокот не е прободен кога папокот пирсинг е изведена. Најчеста форма на папокот пирсинг е преку горниот раб на папокот. Вистински папокот пирсинг бара лицето да биде прободен да има "outie" папокот до некој степен, и станува се повеќе популарен овие денови.

Повеќе детали

Метална боја:
18K Злато Позлатен, Чиста Хируршки Челик
Главниот Камен Боја:
Розова, Јасно
Тип На Објект:
Телото Накит
Парична казна или Моден:
Моден
Обликотшема:
Растенијата
Материјал:
Кристал
Стил:
Тренди
Бренд Име:
ангел caller
Телото Накит Тип:
Папокот & Бел Копчето Прстени
Број На Модел На:
FR610
Метали Тип:
Злато Позлатен
Материјал:
18K злато electroplated/ хируршки челик
Стил:
Нормално бар папокот папокот прстен
Топ мушка Големина:
5mm
Barbell Должина:
10мм
боја:
Злато/ сребрена
кристал боја:
Избриши/Розова /Виолетова
is_customized:
Yes
Цел:
Микс цел/ Прилагодите/ Примерок е добредојден
Пол:
Жени, Жени, Девојки

Избор на купувачи