.

.

3.5 G USB Безжичен Модем За WCDMA 2100MHZ, Поддршка на Google Android Таблет КОМПЈУТЕР Huawei E176

3.5 G USB Безжичен Модем За WCDMA 2100MHZ, Поддршка на Google Android Таблет КОМПЈУТЕР Huawei E176

DEN 864.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Бренд Нови Huawei E176 Usb 3 G Hsdpa Безжичен Модем 7.2 Mbps Dropshipping трговија на Големо Истакнува :
Huawei E176 3.5 G Мобилната Модем е лесен-за-користење на USB модем. Меѓу Huawei најновите придонеси е E176. Таа се надоврзува на минатогодишните E170, upping радио спецификација и додавање на слотот за мемориска картичка. Како Huawei E170, на E176 нуди quad-band (850, 900, 1800 и 1900 MHz) GSM/GPRS/Edge конекција, но каде што постарите одделение би можеле да се поврзете со HSDPA и HSUPA 3 G мрежи на 2100 MHz бенд, на E176 додава поддршка за 850 MHz и 1900 MHz бендови за подобро круг-светот покриеност.
Huawei E176 USB Стик модем поврзете го вашиот компјутер преку 3 G широкопојасен интернет мрежа без жици или нервози така можете да пристапите на Интернет или на вашиот е-мејл поле на широкопојасен интернет брзини. со USB поврзува на вашиот лаптоп или десктоп дома, давајќи вкупно plug-and-play едноставност. Неговата супер брз, супер мали, и супер едноставен!
Huawei E176 е иста како и Huawei E176 G и E1762 но овој E176 Quad-band поддржани светот широко се HSDPA/UMTS 850/1900/2100 MHz.
Спецификации : Brand Name Huawei Модел E176 Мрежа Бендови HSDPA / UMTS -850/1900/2100 MHz. EDGE / GPRS / GSM - 850/900/1800/1900 MHz.
Брзина : Даунлоадирајте до 7.2 Mbps, Испратите до 5.76 Mbps upload. Меморија Micro SD слот. Пристаништа USB Интерфејс LED индикатор. Antena Внатрешна Антена Димензии
Големина : 85 x x x x 27 x x x x 12mm.
Тежина : 30g Поддржани Системи Windows 2000, XP, Vista, 7, Mac. Коментари Отклучен. Нула-Се Инсталира! Plug and Play Софтвер. Поддршка PC глас (опционално).

Повеќе детали

Безжичен Протокол:
802.11 n
Пакет:
Yes
Адаптер Приклучок:
USB
Тип:
Безжичната
Примена:
Лаптоп
сертификација:
CE
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Бренд Име:
Huawei
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Број На Модел На:
E176
Вид:
Надворешни
Интерфејс Тип:
USB2.0
Преносот Го Оценувате:
7.2 Mbps
Производи Статус:
Акции
Интерфејс Тип:
USB
Безжичен Протокол:
802.11 b, g 802.11

Избор на купувачи