.

.

4G 3G Надворешни huawei e398 антена Со TS9 Приклучок за Поддршка Huawei E392 E398 E587 E589 E5756 E5375

4G 3G Надворешни huawei e398 антена Со TS9 Приклучок за Поддршка Huawei E392 E398 E587 E589 E5756 E5375

DEN 6144.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Опис :
Ова е оригиналниот Huawei LTE Антена. Ова е 4 G LTE Антена за HUAWEI E5776 4 G LTE Мачка 4 Мобилни Жариште, тоа исто така може да се користи со HUAWEI 4 G Модеми како што HUAWEI E392, HUAWEI E398, HUAWEI E397 и HUAWEI E3276 LTE USB Модем. Тоа исто така може да се користи со HUAWEI E589 4 G LTE Мобилни Жариште. Нови Најновите TS9 3 G 4 G LTE Надворешна Антена со База. Оваа Антена ќе работи со сите Мобилен Широкопојасен интернет уредите кои имаат TS9 Надворешна Антена Порта. Оваа Антена ќе го подобри вашиот мобилен широкопојасен интернет прием, голема, ако се во слаба сигнал област. Ова е Висока Добивка 3 G/4 GLTE Антена
Кабел должина е 2 Метри. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот уред има TS9 Надворешна Антена Порта, а не CRC9 верзија. Следниве Уреди се TS9 Надворешна антена порти : Huawei E589 Huawei E5776 ZTE MF80 ZTE MF60 Huawei E392 Huawei E398 Има многу повеќе, но имаме тестирани на антена на горенаведените уреди. Главниот Технички Спецификации
1.Фреквенција : 791-821 MHZ, 832-862 MHZ, 1710-1785 MHZ, 1805-1880 MHZ, 2500 MHZ-2570 MHZ, 2620-2690 MHZ
2.VSWR :
3.Поларизација Тип : Вертикална
4.Номинална Моќност : 50 W
5.Текст Отпорност : 50 Ohms номинална
6.Димензии : 17*8.3*5cm
7.Кабелот Тип : RG174 100% купер
8. Кабел Должина : 2 M
9.Конектор Тип : TS9
Главни Карактеристики :
* Фреквентен Опсег : 4 G Фреквенција 698~960 MHz /1710~2690 MHz
* 3 G фреквенции : 800~ 2200 MHz
* Должина на кабел : 3m
* Антена Висина : 18cm
* Приклучок : Т-9
* Физички Поддршка : Биро
* База : магнетни suctioncup
* VSWR : ≤2.

Повеќе детали

wirless Модем Тип:
LTE,WCDMA
Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Бренд Име:
Huawei
Број На Модел На:
TS-9
Производи Статус:
Акции
Тип:
Безжичната

Избор на купувачи