.

.

1 Пар 0.5 M multimeter трн линија клип тест води пункција стеги со сокет за автомобил поправка Бесплатен Превозот

1 Пар 0.5 M multimeter трн линија клип тест води пункција стеги со сокет за автомобил поправка Бесплатен Превозот

DEN 865.00 DEN 940.80

Количина на стоки
Достапно на барање

САД $ 12.70 /многу US $ 11.70 /многу US $ 12.40 /многу US $ 6.00 /многу US $ 17.80 /многу US $ 21.67 /многу US $ 11.88 /многу US $ 88.00 /многу
1 Пар 0.5 M multimeter трн линија алигатор клип тест води пункција стеги со сокет за автомобил поправка
Опис :
Алигатор клипови 5 начини за да се поврзете : U-облик на нос за нож во облик на терминали; Notched вилица за грчевито држејќи се за завртка глави, гола жица или терминали; Serrated заби, грчевито држејќи се навој или жица завиткани терминали; Кластер на остри игли за пирсинг мали мерач (#22-#28 AWG) жици; Голем пирсинг игла за пенетрирачки поголеми мерач на жици.
0.5 m, 13 AWG силикони-изолирани води, употребно од -80°C до +200°С . Номинална за 30 V, 15 A Еден црвен, еден црн. Никел-Месинг вилици; вклучува месинг завртка, месинг орев, месинг за миење, и бронза за миење ѕвезда
Пакетот Вклучува : 1 пар=1pcs црвена+црна 1pcs

Повеќе детали

is_customized:
Yes
Примена:
Инструментација
Бренд Име:
SITOMESIA
Машки Крајот Тип:
ЦИЕ
Женски Крајот Тип:
IEC
Тип:
Продолжување На Кабелот
Број На Модел На:
BST
Жица AWG:
13AWG
должина на жица:
0.5 m
Температурата Опсег:
-80°C до +200°C
Примена:
Индустриски возила одржување и поправка
боја:
Црна и црвена
кабел материјал:
Мека, висока температура отпорни на силиконски жици
Материјал:
Никел-Месинг вилици; вклучува месинг завртка, месинг орев, месинг

Избор на купувачи