.

.

3Pc. Jointing Рутер Малку Поставување На Заклучување На Митра, Лепак Заеднички, Фиока Пред Дрво Машина Tenon Машина За Машини Алатки

3Pc. Jointing Рутер Малку Поставување На Заклучување На Митра, Лепак Заеднички, Фиока Пред Дрво Машина Tenon Машина За Машини Алатки

DEN 1370.00 DEN 1876.32

Количина на стоки
Достапно на барање

Опис
На Chwjw 15336 Заеднички одлуки Рутер Малку Сет вклучува 3 од најпопуларните заеднички одлуки рутер битови. Две flute карбид секачи & 1/2" shanks. Поставете доаѓа во цврсто дрво за чување.
Ги вклучува следните 3 компоненти :
1 - Медиум 45 Степен Заклучување Митра Бит - Употреба на реверзибилна 45° заклучување митра малку да се приклучат одбори во 90°. На interlocking 45° намалувања ќе се произведуваат исклучително силна зглобовите без борба да се задржи одбори во место во текот на стегање. Исто така, тоа ќе обезбеди дополнителни лепење површина како резултат на исклучително силни и издржливи заеднички. Кога е поставен правилно, малку ќе се намали и парчиња од акциите, без да се прилагоди малку. Едноставно поставување на центарот на малку до центарот на акции. Потоа, исечете едно парче хоризонтално и вториот вертикално. Користење со 3/4" берза.
2 - Медиум Реверзибилна Лепак Заеднички Бит - Rout совршен приклучи на парчиња со еден реверзибилна малку. Едноставно поставување на центарот на малку со центарот на акции. Се кандидира една намали со лицето нагоре и соседни намали со лицето надолу. Одлично за работ-приклучување tabletops, вратата панели и тротоарите меѓу многу други одбор на одборот на заеднички проекти.
3 - Реверзибилна Фиока за Заклучување на Бит - Произведуваат силна, долготрајна зглобовите за лепење на предната и страни на фиоки.

Повеќе детали

Вкупна Должина:
2-1/2
Дијаметар:
1-1/2
Број На Модел На:
15336
Материјал:
Карбид
Бренд Име:
HUHAO
Тип:
Т-Слот За Мелење Секачи
степен:
R0.1
Обложување:
ништовни

Избор на купувачи