.

.

Canon објектив EF 75-300мм F/4-5.6 III Telephoto Леќи за Canon 1300D 650D 600D 700D 800D 60D 70D 80D 200D 7D T6 T3i T5i

Canon објектив EF 75-300мм F/4-5.6 III Telephoto Леќи за Canon 1300D 650D 600D 700D 800D 60D 70D 80D 200D 7D T6 T3i T5i

DEN 7104.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Спецификации
Canon Планината
EF Тип
Агол на гледање (horzntl, vertl, diagnl)
27° - 6°50',
18°11' - 4°35',
32°11' - 8°15'
Леќи на изградба (елементи/групи)
13/9
Нема. на дијафрагмата ножеви
7
Минимална отворот
32 - 45
Максимална бленда
4.0
Најблиску фокус растојание (м)
15
Максимално зголемување (x)
0.25 (во 300мм)
Филтер дијаметар (mm)
58mm
Max. дијаметар x должина (mm)
71 x 122
Тежина (g)
480g
Кутија Содржина
1 X Нови Canon EF 75-300мм f/4.0-5.6 III Леќа
1 X Напред & Задните Леќи Капи
1 X Оригинално Пакување
1 X упатство
Испорака Олово Време :
Објектот ќе биде предаден, од врата на врата за испорака со DHL или UPS или Воздух Парцела преку Post office
Ние ги користиме на курирската служба DHL или UPS или поштата за нашите меѓународни пратката.
Ние ќе го избере најниска цена за вашите градови .
За Австралија, Велика Статус и Канада ....Тоа обично трае 6-8 Работни дена
За Велика Британија, Франција, Германија, Италија,
Белгија, Ирска, Шпанија, Португалија ....Тоа обично трае 6-8 Работни дена
За Латвија, Полска, Латвија, Словачка, Словенија ....Тоа обично трае 15-20 Работни дена
За Русија Купувачот, Ние може да се организира на бродот на објектот од страна на SPSR Express.
Русија Купувачот, ве Молиме контактирајте со нас за повеќе информации.
За АРГЕНТИНА, БРАЗИЛ, БЕЛОРУСИЈА, КОЛУМБИЈА, ЧИЛЕ, DOMINICA, ИСЛАНД
ИЗРАЕЛ, МОНАКО, МАРОКО, КАТАР, REUSION, РУСИЈА, SLOVAKA, СЛОВЕНИЈА
ЈУЖНА АФРИКА, СВАЗИЛЕНД, ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ ....Тоа обично трае 25-30 Работни дена
Ве молиме љубезно ве молиме да обрнете внимание :
Ние не нудат бесплатен превозот во некои подружница острови на Обединетото Кралство и сад,
како што се Богородица островот велика БРИТАНИЈА, Џернси велика БРИТАНИЈА, велика БРИТАНИЈА Џерси, Девствени острови на САД и Гвам САД.

Повеќе детали

Интерфејс Тип:
Canon EF
Употреба:
Камерата
Сцена Тип:
Спортски,Луѓе,Уште Живот,Патување,Човечки,Архитектура
Леќи на УВ Филтер Големина:
58mm
Бренд Име:
CANON
Леќа Тип:
автоматски
Тежина:
401g-500g
Режим На Фокус:
Af, Мф
Фокусна Должина:
75-300мм
Максимална Бленда:
f/4.0
Целосна Рамка:
Yes
Тип:
Зум Објектив
Број на Дијафрагмата Ножеви:
7 Ножеви
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
ef 75-300мм
Фокус Тип:
Стандарден Зум

Избор на купувачи