.

.

Lightdow 58mm 0.35 x Fisheye Макро Широк Агол Леќа за Canon EOS 700D 650D 600D 550D 1100D Бунтовнички T5i T4i T3i T3 T2i dslr фото Апарати

Lightdow 58mm 0.35 x Fisheye Макро Широк Агол Леќа за Canon EOS 700D 650D 600D 550D 1100D Бунтовнички T5i T4i T3i T3 T2i dslr фото Апарати

DEN 975.00 DEN 1219.20

Количина на стоки
Достапно на барање


Lightdow 58mm 0.35 x Fisheye Макро Широк Агол Леќа за Canon EOS 700 D 650 D 600 D 550 D 1100 D Бунтовнички T5i T4i T3i T3 T2i dslr фото Апарати
Опис : Ова широк агол леќа придава на повеќето камери, camcorders и леќи со 58mm филтер теми. Меѓу многуте прави чии производи тоа се вклопува во се;JVC, на Canon, Nikon и други. Вклучува : Широк агол fisheye леќа со макро дел, предната и задната леќа, се покрива, и заштитна леќа торба. 2-во-1 со Овој широк агол леќа карактеристики на монтажни макро леќа за крупен, висок детали фотографија. Прикачување на макро дел на вашиот стандарден објектив за да се земе како блиски, како 50mm од предметот (совршен за цвеќиња, монети, инсекти и др.). При изборот на широк агол леќа, се сеќавам; помал број, на поширок агол. На пример 0.18 x се смета супер fisheye леќа (познат меур ефект) и 0.5 x се смета само еден широк агол леќа. Ова особено леќа 0.35 x има најдоброто од двата објективи и се смета за еден супер широк агол на објективот со мека fisheye ефект. Одлично за секој тип на фотографски ситуација. Мулти-обложени (MC) леќа. Професионални висока дефиниција леќа се намалува стакло одблесокот & ghosting предизвикани од рефлексии. Целосна Автофокус (AF) се компатибилни. Целосна Инфрацрвен (IR) се Компатибилни. За висока резолуција day & night снимање. Додаток само. Камера и Леќа не се Вклучени. Пакетот вклучува : 1 X 58mm 0.35 x Широк агол fisheye леќа 1 X Предната и задната леќа опфаќа 1 X Заштитна леќа торба.

Повеќе детали

Употреба:
Камерата
Фокус Тип:
Широк Агол-Премиер
Максимална Бленда:
f/5.6 и подолу
Компатибилен Бренд:
CANON
Тежина:
301g-400g
Број На Модел На:
3558W
Минимална Отворот:
F22
Леќа Тип:
упатство
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Број на Дијафрагмата Ножеви:
4 Ножеви
Фокусна Должина:
18-55ММ
Зум Режим:
Зум
Целосна Рамка:
No
Пакет:
Yes
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој
Максимално Зголемување:
0.340 пати
Калибар:
58mm
Бренд Име:
lightdow
Почетен Датум:
2010
Интерфејс Тип:
NIKON
Сцена Тип:
Сценографијата
Леќи на УВ Филтер Големина:
67mm

Избор на купувачи