.

.

67mm 2.2 X Висока Дефиниција Дигитални Telephoto Canon Објектив за Nikon ОЛИМП Pentax Sony Сите 67mm Тема Камера

67mm 2.2 X Висока Дефиниција Дигитални Telephoto Canon Објектив за Nikon ОЛИМП Pentax Sony Сите 67mm Тема Камера

DEN 1647.00 DEN 1915.20

Количина на стоки
Достапно на барање


67mm 2.2 X Висока Дефиниција Дигитални Telephoto Canon Објектив за Nikon Pentax Sony Сите 67mm Леќа Тема Камери
Опис :
Оваа 2.2 x професионални telephoto конверзија објектив е дизајниран да ги задоволи највисоките оптички стандарди за тоа е тип во фотографската индустрија. Таа е направена за да работат со БИЛО кој дигитален, фотоапарат и видео камери кои имаат 67mm филтер тема. Вие само завртка оваа леќа на предната страна на вашиот постоечки леќа или адаптер. Оптимизиран за употреба во дигитална опрема. Меѓу многуте прави чии производи не се вклопува се Sony, JVC, на Canon, Nikon и други. Како тоа се вклопува во било 67mm конец, тоа пак овозможува понатамошно користење на било 67mm тема филтер, за уште поголема флексибилност, подобрување на сликата и специјални ефекти способност.
Погоден за : СИТЕ Камери & Camcorders со 67mm големина на Леќа Филтер нишка
Sepecifications :
Супер Висока Резолуција ТЕЛЕ Делукс Дигиталните Објективи
Мулти Обложени Оптичко Стакло
AF / Инфраред Компатибилен
Зголемување : 2.2 x
Висока Резолуција Прецизни Оптика, Ден или Ноќ
Леќа Назад Теми Големина 67mm
82mm Пред Теми За Филтер
Направен од метал (не пластични)
Боја : црна
Пакетот Вклучува :
1 x Telephoto ЛЕЌА
1 x Пред Капа
1 x Задните Капа
1 x Леќа Торба

Повеќе детали

Употреба:
Камерата
Зум Режим:
Фиксен Фокус
Максимална Бленда:
f/5.6 и подолу
Компатибилен Бренд:
CANON
Фокус Тип:
Теле-Премиер
Тежина:
301g-400g
Леќи на УВ Филтер Големина:
82mm
Минимална Отворот:
F22
Број На Модел На:
2667mmT
Леќа Тип:
упатство
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Број на Дијафрагмата Ножеви:
4 Ножеви
Фокусна Должина:
18-55ММ
Целосна Рамка:
No
Пакет:
Yes
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој
Калибар:
67mm
Бренд Име:
lightdow
Почетен Датум:
2011
Интерфејс Тип:
NIKON
Сцена Тип:
Сценографијата

Избор на купувачи