.

.

Lightdow 67mm 2.2 x Telephoto Теле Објектив за Canon EOS 550D 600D 650D 700D 60D 70D 18-135mm Објектив Nikon 18-105mm Леќа

Lightdow 67mm 2.2 x Telephoto Теле Објектив за Canon EOS 550D 600D 650D 700D 60D 70D 18-135mm Објектив Nikon 18-105mm Леќа

DEN 1642.00 DEN 1728.00

Количина на стоки
Достапно на барање


Lightdow 67mm 2.2 x Telephoto Теле Објектив за Canon EOS 550 D 600 D 650 D 700 D 60 D 70 D 18-135mm Објектив Nikon 18-105mm Леќа
Опис :
Оваа 2.2 x професионални telephoto конверзија објектив е дизајниран да ги задоволи највисоките оптички стандарди за тоа е тип во фотографската индустрија. Таа е направена за да работат со БИЛО кој дигитален, фотоапарат и видео камери кои имаат 67mm филтер тема. Вие само завртка оваа леќа на предната страна на вашиот постоечки леќа или адаптер. Оптимизиран за употреба во дигитална опрема. Меѓу многуте прави чии производи не се вклопува се Sony, JVC, на Canon, Nikon и други. Како тоа се вклопува во било 67mm конец, тоа пак овозможува понатамошно користење на било 67mm тема филтер, за уште поголема флексибилност, подобрување на сликата и специјални ефекти способност.
Погоден за : СИТЕ Камери & Camcorders со 67mm големина на Леќа Филтер нишка
Слики шут користи овој предмет :
Sepecifications :
Супер Висока Резолуција ТЕЛЕ Делукс Дигиталните Објективи
Мулти Обложени Оптичко Стакло
AF / Инфраред Компатибилен
Зголемување : 2.2 X
Висока Резолуција Прецизни Оптика, Ден или Ноќ
Леќа Назад Теми Големина : 67 MM
82 MM Пред Теми За Филтер
Направен од метал (не пластични)
Боја : црна
Пакетот Вклучува :
1 x Telephoto ЛЕЌА
1 x Пред Капа
1 x Задните Капа
1 x Леќа Торба

Повеќе детали

Употреба:
Камерата
Максимална Бленда:
f/5.6 и подолу
Бренд Име:
lightdow
Компатибилен Бренд:
CANON
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
NIKON
Почетен Датум:
2011
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој
Број на Дијафрагмата Ножеви:
4 Ножеви
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Калибар:
67mm
Зум Режим:
Фиксен Фокус
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Минимална Отворот:
F22
Сцена Тип:
Сценографијата
Целосна Рамка:
No
Фокус Тип:
Теле-Премиер
Број На Модел На:
2667T
Леќа Тип:
упатство
Леќи на УВ Филтер Големина:
82mm
Тежина:
301g-400g

Избор на купувачи