.

.

Toika 18w led T8 лер цевка dimmable светлина, крушка светилка дневна светлина 1200mm Врвен квалитет SMD 2835 Epistar 1750lm

Toika 18w led T8 лер цевка dimmable светлина, крушка светилка дневна светлина 1200mm Врвен квалитет SMD 2835 Epistar 1750lm

DEN 9984.00

Количина на стоки
Достапно на барање


ние сме директни професионални led светла manufactory во Guangdong.Кина.добредојдовте да ја посетите нашата manufactory!
1. Должина : 1200mm (Должината вклучуваат pin), со Дијаметар : 30мм
2. Тип на LED : SMD2835, 96 LEDs
3. Номинална Моќност :
4. Осветленоста (Еднаков на Традиционалните Флуоресцентни Цевки) : 60 W
5. Влезен Напон : 85-265v (Универзална)
6. Фактор На Моќ : 0.95
7. Прозрачна ефикасност : 12 Lm/ LED
8. Прозрачна Флукс (LM) : 1800-2000 Lm
9. Боја Рендерирање Индекс : >75 Ra
10. Агол на гледање : 170 степен
11. Животниот век : 50.000/h
12. Tube Материјал : алуминиум легура назад;
13. Температура на бојата : Топло бела : 3000k-3200 K
бела(Природни бела) : 4000k-4500 K
Кул бело : 6000k-6500k
внимание : ние acquiesce во бело е природна бела(4000k-4500k), кул бело е 6000k-6500k.

Повеќе детали

Емитуваат Боја:
Бела, 5000K, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
milky cover, clear cover
Поддршка Dimmer:
Yes
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Цевка
Должина:
1.2m
Бренд Име:
Toika
сертификација:
CE,RoHS
Просечен Живот (часот):
100000
LED Чип Бренд:
Кри
База Тип:
T8
Напон:
90-260V
Зрак Агол(°):
180°
Обликот:
Бар
Број на LED Чип:
Други
Моќ Толеранција:
1%
Повод:
дневна соба
LED Чип Модел:
2835
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
моќност:
18

Избор на купувачи