.

.

10W E27 B22 E14 42LED 5730 SMD 110V/220V LED Пченка Крушка Светилка Топло / бела Lampada Pendant Осветлување Лустерот Таванот Место Светло

10W E27 B22 E14 42LED 5730 SMD 110V/220V LED Пченка Крушка Светилка Топло / бела Lampada Pendant Осветлување Лустерот Таванот Место Светло

DEN 161.00 DEN 806.40

Количина на стоки
Достапно на барање

Оваа LED Пченка Светлина, Крушка карактеристики 42leds SMD 5730 со одлична светлина и целосно осветлување агол и може да се широко се користат за канцеларија, продавница, изложба, сали, барови, за домашна употреба и друго осветлување или декорација.
Карактеристики : Со 42 Led диоди, ултра светла, со осветлување агол од 360 степени.
Директни алтернатива на обичните заштеда на енергија светилки.
Зелена, животната средина пријателски, без UV и IR зрачење, не содржи олово, жива и други загадување елементи.
Долг животен век, обезбедување на нормална употреба на повеќе од 50.000 часа, три до четири пати колку што е нормално халоген светилки.
Стабилни перформанси и ниска потрошувачка.
Со цел да се вклопи стандард E27 фитинзи.
Погоден за канцеларија, коридор, кафуле, паб, танц сала, двор, за домашна употреба, како и други достапни места за осветлување и декорација. Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека тоа се користи во места со добра вентилација и без висока температура и вода, протекување Спецификации : База тип : E27 B22 E14
Услуга напон : AC110v/220v
Моќност : 10 W
LED количина : 42 парчиња
LED type : SMD5730
Прозрачна флукс : 900 LM
Светла Боја : Топло Бела/ Бела
Температура на бојата : 3000-3500 K / 6500-7000 K
Долг Живот : во Текот 50000 часа
Осветлување на аголот : 360°
Светилка големина : прибл. 97 * 35mm (L * D)
Нето тежина : 65g
Пакет големина : 3*110 * 40 * 40mm Молам да ми кажете што треба напон, 110 v или 220 v, ви благодарам Ако не ви остави порака, ќе испрати 220 v напон за вас, ви благодарам, ве Молам да ми кажете што треба да база, E27, E14, B22, ви благодарам Ако не ви остави порака.

Повеќе детали

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
10w
Тип На Објект:
LED Светилки
Зрак Агол(°):
360°
LED Чип Бренд:
Кри
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
E27
Обликот:
Бар
Напон:
220V
LED Чип Модел:
SMD5730
сертификација:
CCC,CE,EMC,FCC,ГШ,RoHS
Моќ Толеранција:
2%
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
Број на LED Чип:
Други
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Повод:
Спална соба
Led Сијалица Тип:
Пченка Сијалица
Должина:
105mm

Избор на купувачи